שבוע ויום אחד בלבד נותרו עד לבחירות, ונגיף הקורונה המתפשט מעלה שאלות גם בהקשר הזה: בוועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-23 ייערך היום (ראשון) דיון פנימי על ההיערכות ליום הבוחר, כפי שקורה מדי יום ראשון מאז שהוכרז על סבב בחירות נוסף - אלא שבדיון היום צפוי לעלות לדיון גם נושא הקורונה, זאת עקב ההתפתחויות האחרונות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בוועדת הבחירות צפויים להתעדכן מול הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות בסוגייה - ולפעול בהתאם להנחיות. הגורמים בוועדה ציינו כי הם כל העת עם "עיניים פקוחות ואוזניים כרויות" לעניין ויספקו מענה בנושא לכל מי שיצטרך. "מי שאחראי על בריאות הציבור זה אך ורק משרד הבריאות ואנו עובדים איתו בשיתוף פעולה"" נמסר.

נושא נוסף שצפוי לעלות בדיון היום הוא החשש מהפצת פייק ניוז אודות הנגיף - מה שעלול למנוע ממצביעים לצאת ולממש את זכותם הדמוקרטית באתרי ההצבעה. בוועדת הבחירות המרכזית מסרו שיתמודדו עם הסוגיה כפי שעשו במערכת הבחירות הקודמת - אז יצאו מיד בתגובה חריפה ברשתות החברתיות ולציבור.

בוועדת הבחירות המרכזית מציינים כי נכון לשלב הזה, אין צורך בנקיטת צעדים נרחבים יותר ולא התעורר צורך בתוספת תקציב וכוח אדם ליום הבחירות בשל התפשטות המגפה.