בין הקיבוץ לקורונה: רוחלה ועודד עופרים מאוד אוהבים לטייל בעולם, ולפני כחודש הם יצאו לעוד טיול במה שהיה אמור להיות שיט תענוגות – והפך לסיוט ב"ספינת הקורונה". רוחלה ועודד הם שניים מבין ארבעת הישראלים שנדבקו בנגיף על הספינה, וכעת הם מאושפזים בבית חולים ביפן, בתקווה להתאושש כמה שיותר מהר מהנגיף הסיני בו נדבקו. רוחלה סיפרה מבית החולים: "כל בית החולים ריק. נדבקנו בנגיף רק כי השאירו אותנו על הספינה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אתמול היה יום מאוד מלחיץ", סיפרה בתם ענת, "התנתקה לנו התקשורת איתם מעשר בבוקר, שמענו ששניים מנוסעי האוניה מתו - פתאום הכל נהיה שחור והמחשבות מתחילות לרוץ לכיוונים פחות טובים. זה הביא המון חרדה".

השבוע הגיעה הבשורה הקשה: רוחלה ועודד נדבקו בנגיף שכל העולם מפחד ממנו. "ביום חמישי שעבר היה לאמא קצת חום באוניה והם דיווחו את זה למרפאה במקום", סיפרו ילדיהם של השניים. "מאז, כל דפיקה בדלת כשהיו צריכים לקבל את הבשורות גרמה לבהלה. הבשורה על התוצאות החיוביות הייתה לא פשוטה".

בני משפחת עופרים
בני משפחת עופרים | צילום: N12

בכל יום מורדים מהספינה כמה עשרות נוסעים. הבריאים נוסעים הביתה, והחולים מוסעים לבית חולים. 3,700 איש יצאו להפלגה על ה"דיימונס פרינסס", 620 מהם נדבקו במחלה - כלומר אחד מכל שישה-שבעה נוסעים. שניים מהנוסעים מתו מהקורונה. "הבנו שזה מקום לא טוב להישאר בו, למעשה מדגרת חיידקים", סיפרו הילדים. "אוויר זורם בכל המסדרון. זה לא באמת בידוד אמיתי".

 בשיחת טלפון עדכנה רוחלה על השהות בבית החולים: "בכל בית החולים, שהוא ארבע קומות, פשוט ריק. אף אחד לא נמצא פה, רק אנחנו. נדבקנו רק בגלל שהיינו בספינה בעוצר הזה. זו הייתה טעות - היו צריכים להוריד מיד את כל אלו שבריאים. רק מחר בבוקר יעשו לנו בדיקה נוספת אם נמצא אצלנו הוירוס הזה".