יהודה גליק, חבר הכנסת לשעבר מטעם הליכוד, נעצר הבוקר (שלישי) בהר הבית לכמה שעות, לאחר שנטען כי הוא הולך "לאט מידי". גליק הגיע למתחם ההר עם שני חברי קונגרס אמריקנים ובני משפחותיהם אך לאחר שהסתיים הסיור חזר לנקודת הבידוק בכניסה ונכנס לשטח ההר ללא תיאום עם השוטרים. במשטרה טענו כי גליק "יצר פרובוקציות", התנגד לעיכובו והשוטרים נאלצו לאזוק אותו בכוח. לאחר כ-4 שעות, הוא שוחרר ממעצר.

ממשטרת ירושלים נמסר שגליק יצר פרובוקוציות במהלך הביקור, עיכב במתכוון את הקבוצה שעימה הסתובב וסטה מהמסלול שהותווה לביקור. כאשר השוטרים ביקשו לעכב אותו - גליק התנגד והם נאלצו לעצור אותו בכוח ואף אזקו את ידיו באזיקים, שהוסרו עוד בשטח ההר. הוא הועבר לחקירה וההערכה היא שבסיומה הוא ישוחרר בתנאים מגבילים.

עוד נמסר מהמשטרה כי גליק הגיע להר הבית מספר פעמים מדי שבוע במהלך החודשים האחרונים, ו"כמעט כל ביקור היה מלווה בפרובוקציה". גליק הוא פעיל משמעותי במאבק נגד הגבלת כניסתם של יהודים להר הבית ולמען הרחבת היתרי העלייה להר ומתן האפשרות להתפלל במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. גליק כיהן במשך מספר שנים כמנכ"ל מכון המקדש ובשנת 2015 ניסה להתנקש בחייו תושב אבו תור, בעת שיצא מהכנס השנתי של פעילי הר הבית בירושלים.