בניגוד להנחיה כי אין לפתוח מרכזי קניות בהם מעל 10 חנויות, הבוקר (שבת) פעלו במתחם בילו סנטר חנויות שונות. שוטר שהגיע למקום ביקש מבעלי העסקים לסגור. בתיעוד מהמקום ניתן לראות את אחד מבעלי החנויות מתווכח עם השוטר על ההנחיות, בטענה שמספר החנויות הפתוחות במתחם נמוך מ-10 וכי בין היתר קיבלו היתר מהנהלת המתחם לפתוח. לבסוף, חלק מהחנויות נותרו פתוחות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מקבוצת קניוני עופר, בעלי מתחם הקניות בילו סנטר, נמסר כי לא התירו לאף חנות לא חיונית, כמו סופר פארם ו-ACE, לפתוח את שעריה. בקבוצת עופר הבהירו כי הם פועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 

בשיחה שניהל מנהל חנות קרביץ במתחם, הוא ניסה להסביר את ההחלטה לשמור על החנות במקום פתוחה. "ההנחיה היא לפתוח כל עוד יש עד 10 חנויות פתוחות שהן לא מתחומי המזון, הפארמה והטואלטיקה", אמר. "מהבדיקה שעשינו בבוקר יש פחות חנויות פתוחות מהכמות הזאת". 

אותו מנהל חנות הוסיף: "מאחר והודענו באתר שהחנות תהיה פתוחה במתחם, אנחנו ניתן מענה ללקוחות שיבואו ויצטרכו שירות, גם אם זה לא ישתלם כלכלית וכל עוד אנחנו לא עוברים על ההנחיות. אנחנו רואים שאנשים מאוד שמחים שקיבלו מענה במהלך השבוע בתחומי הפנאי, הילדים, הקונסולות, המחשבים ומצלמות האינטרנט. זה משהו שהלקוחות צריכים".

ממשטרת ישראל נמסר: "בהתאם להנחיות משרד הבריאות, משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מוגברת לסיוע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה במניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל במישור המבצעי, החקירתי והמודיעיני".

"נדגיש כי בהתאם לצו בריאות העם המעודכן ולהנחיות משרד הבריאות: חל איסור להפעיל בית עסק שאינו חיוני בקניון או במתחם קניות מרובה חנויות. אנו קוראים לציבור להישמע להנחיות השוטרים והפקחים, לנהוג באיפוק ובאחריות, ולסייע במאמץ המשותף לבלימת התפשטות הנגיף. לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, נמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה לבלימת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו".