בתוך במן קצר שלושה שוטרים שאכפו היום (ראשון) את תקנות הקורונה בשלושה אזורים שונים בירושלים הותקפו, נפגעו ונזקקו לטיפול רפואי. שוטר אחד הגיע לאכיפה שגרתית בשכונת רוממה בעיר, נדקר ממספריים שנזרקו עליו מקומה חמישית, ונזקק לתפרים בכתף. שוטר אחר נפגע בראשו מאבן בשכונת מאה השערים, ועוד שוטר נפגע בידו בזמן אכיפת התקנות במזרח העיר. מנהל מרפאת טרם שאליה הגיעו לטיפול שניים מהשוטרים: "בטווח זמן קצר באותו היום טיפלנו בשלושה שוטרים שנפגעו מאזרחים שהתנגדו לאכיפת הנחיות הקורונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקרה הראשון, שוטרים שהגיעו לאכיפה שגרתית של הנחיות הקורונה בשכונת רוממה החרדית בירושלים, הותקפו על ידי דייר בבניין, אשר זרק עליהם מספריים מקומה חמישית. אחד השוטרים נפצע באורח קל, הובא למרפאה לרפואה דחופה ונזקק לתפרים בכתף. 

"השוטר שנפגע ממספריים סיפר כי האדם שעשה זאת טען ש'המספריים החליקו לו מהיד'"

ד"ר רג'בי, מנהל מרפאת טרם שבירושלים

השוטר נלקח למרפאת "טרם" ברחוב שרי-ישראל בעיר. ד"ר היתם רג'בי, המנהל הרפואי של סניף שרי-ישראל "טרם" בירושלים סיפר: "השוטר הגיע עם פצע דקירה בכתף, הוא אמר שלא ברור אם זרקו עליו בכוונה את המספריים, אך בכל אופן הוא הגיע עם חתך עמוק בכתף. עשינו לו תפרים והוא שוחרר לביתו".

במקרה השני, שוטר שאכף את הנחיות הקורונה בשכונת מאה השערים נפגע בראשו מאבן. הוא הגיע דקות ספורות לפני השוטר שנדקר במספריים לאותה מרפאת טרם שבעיר, כשהוא במצב קל. ד"ר רג'בי הוסיף: "בטווח זמן קצר באותו היום טיפלנו בשני שוטרים שנפגעו מאזרחים שהתנגדו לאכיפת הנחיות הקורונה. השוטר שנפגע ממספריים סיפר כי האדם שעשה זאת טען ש'המספריים החליקו לו מהיד'".

קורונה בישראל (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש/90 )
אכיפת הקורונה. שוטרים ליד הר הבית בירושלים | צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש/90

במקרה אחר של תקיפת שוטר שאירעה גם היא בירושלים, נפצע שוטר בידו באורח קל לאחר שאזרח תקף אותו  במהלך אכיפה שגרתית של תקנות הקורונה בשעות הצהריים במזרח העיר. הוא טופל במרכז לרפואה דחופה ושוחרר לביתו.

גורם במשטרת ירושלים אמר לכתבת N12 בתגובה למקרים: "אנו רואים את האירוע בחומרה. השוטרים מגיעים כדי לאכוף את צו בריאות העם על מנת לשמור על בריאות הציבור. אנו מגנים בתוקף כל אירוע בו נעשה ניסיון לפגוע בשוטרים ונפעל כדי להגיע אל כל מי שינקוט באלימות ולמצות עמו את הדין".