בעקבות הנחיות משרד הבריאות מהערב (רביעי) שאוסרות על התקהלות של מעל 100 איש, עולם התרבות שכבר נמצא במצב קשה עומד בפני משבר שלא ידע כמותו. נזקי הפגיעה בעולם האירועים והמופעים צפוי לעמוד על מיליארד שקלים עד לסוף חודש אפריל. תיאטרון הקאמרי ייסגר עד להודעה חדשה וכל ההופעות יבוטלו. ברשתות בתי הקולנוע בודקים את ההשלכות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשל ההנחיות מאות אנשים שהגיעו להופעה של התזמורת הפילהרמונית הישראלית נאלצו להתפזר ולצאת מהמקום. התזמורת ממשיכה לנגן בכל מקרה לטובת שידור חי המועבר בעמוד הפייסבוק שלה. 

"עקב ההתפתחויות ובעקבות הודעת ראש הממשלה מלפני דקות אחדות, אנו נאלצים לבטל את כל הצגות הקאמרי הערב ובימים הקרובים עד להודעה חדשה", הודיעו בקאמרי. "הערב ההצגה 'אפס ביחסי אנוש' תתקיים כמתוכנן. החל ממחר נתנהל על פי המלצת משרד הבריאות".

בתיאטרון הלאומי הבימה מסרו כי הם ממתינים להנחיות משרד התרבות: "מנכ"ל משרד התרבות יוסי שרעבי הודיע למנכ"ל הבימה נעם סמל כי הוא יוציא הנחיה מפורטת מחר בבוקר. ההצגות הערב מתקיימות כמתוכנן".

ברשתות הקולנוע הוט סינמה ויס פלאנט מסרו כי בוחנים את השלכות ההנחיה מול משרד הבריאות. בסינמה סיטי יוגבלו הקרנות הסרטים באולמות לעד 100 צופים באולם. כמו כן, יותאמו מועדי ההקרנה במרווחים אשר ימנעו מצב של התקהלות בחללים הציבוריים, יוקצו מקומות הישיבה באולם בצורה מרווחת יותר ויוצע נוזל לחיטוי הידיים בכניסות וביציאות מהאולמות. "שורת הצעדים שאנו נוקטים נועדו לאפשר חוויית בילוי מהנה, תוך שמירה מקסימלית על בריאות הלקוחות", מסרו בסינמה סיטי. בזאפה הודיעו כי הם עדיין בוחנים את השלכות ההנחיה.

הקניונים של קבוצת עזריאלי יישארו פתוחים ובקבוצה מסרו שלא קיבלו כל הנחיה לסגור אותם. מרכזי הקניות "ביג" יישארו פתוחים ולא יתקיימו בהם אירועים עם התקהלות של מעל 100 איש.

דני וייס מנכ"ל מדיטק חולון הודיע כי לאור ההנחיות החדשות על איסור התכנסויות של יותר מ-100 איש, יסגרו לקהל כל מוסדות התרבות בעיר וביניהם: תיאטרון המדיטק, מוזיאון העיצוב, סינמטק חולון, רשת ספריות המדיטק, מוזיאון הקומיקס, המרכז לאמנות דיגיטלית וכן תיאטרון חולון. הקרנת הסרט המתוכננת הערב בסינמטק תתקיים כסדרה לאור העובדה שנוכחים בה כ-60 איש בלבד.