משרד החוץ והנציגויות הישראליות בסין היו מעורבים ביממה האחרונה בהעברתם וחילוצם של כמה ישראלים שנתקעו באזורים שונים במדינה. מאז התפרץ נגיף הקורונה בסין, ערים רבות מצאו עצמן תחת הסגר מוחלט, מה שהותיר את האזרחים הישראלים ללא היכולת לחזור ארצה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שגרירות ישראל בבייג'ינג סייעה אתמול בחילוצו של תומר זבולון, ששהה בעיר המרוחקת כחמש מאות קילומטרים מוואהן, מוקד התפרצות הנגיף. זבולון הגיע לאזור הנגוע כדי לקחת חלק באקדמיה של אומנויות לחימה, שם למד ותרגל קונג פו. לפני כשבועיים, כשהבין שהמצב אינו עומד להשתנות, הוא יצר קשר עם שגרירות ישראל בבייג'ינג ואתמול כבר עלה על טיסה לאוקראינה.

בטרם חזרתו לישראל, זבולון ישהה בבידוד מוחלט באוקראינה בשבועיים הקרובים. בשיחה עם "המהדורה המרכזית", בעודו עושה את דרכו לשם, זבולון סיפר כי הוא מרגיש טוב. זבולון עבר בדיקה להימצאותו של הנגיף אך התוצאות טרם התקבלו. עוד סיפר כי הוא מסתכל על הכול כמסע חווייתי והודה לכלל הגורמים על העזרה.

ברכה לוי היא ישראלית נוספת שטסה לשנגחאי בסוף חודש דצמבר האחרון כדי לעבור טיפול מיוחד המיועד לחולי סרטן מח העצם, טיפול שלא קיים בישראל. כחלק מהטיפול, לוי הייתה צריכה לשהות בבידוד במשך תקופה עד שהתפרץ הנגיף, אז נתקעה היא ובני משפחתה בעיר הרפאים. צוות הקונסוליה הישראלית בשנגחאי יצר קשר עם ברכה ובני משפחתה והיום הם כבר טסו לבנגקוק משם ימשיכו ארצה. כשיגיעו לישראל הם ישהו בבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

איתן לוי, בנה של ברכה, סיפר כי ברגע שהתקבלה ההודעה ממשרד החוץ על העזיבה המתוכננת של בני המשפחה מצב רוחה של אימו השתפר באופן ניכר. שר החוץ, ישראל כ"ץ, מסר: "אני רוצה לברך את אנשי הקונסוליה בשנגחאי והקונסול הכללי על הפעולה המוצלחת. מדינת ישראל ומשרד החוץ הוכיחו שוב כי מדינת ישראל עושה כל מה שניתן כדי לסייע לאזרחי המדינה שנמצאים במצוקה בחו"ל".

בעיר וואהן עדיין נמצאים בהסגר מוחלט כבר 29 ימים עופר דקל, בעל מפעל טקסטיל בסין, אשתו ננה ושני ילדיהם. בפוסט שהעלה לפייסבוק סיפר דקל על היכרותו עם תומר זבולון, על השיחות שקיימו השניים וגם שיתף בדילמת הפינוי הקשה. אנשי הקונסוליה בבייג'ינג הציעו לעופר ומשפחתו להתפנות יחד עם תומר זבולון ולהגיע ישראל, אך בינתיים הם החליטו להישאר בוואהן.