מוקד חירום לאומי, הסבת מלונות למלונות מיועדים לחולי קורונה - וגיוס מאות לסיוע במשבר: בפיקוד העורף הודיעו פירטו היום (שני) על שורת הצעדים בהם נוקט החיל להתמודדות עם נגיף הקורונה - ובנוסף פורטו גם צעדים נוספים שיינקטו במידת הצורך. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אנחנו נמצאים באירוע מהרגע שהתחיל", הבהיר מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי, בתדרוך מיוחד שערך הערב (שני) על רקע המשך ההיערכות להתמודדות עם משבר הקורונה. "אנו פועלים להכין את בתי החולים לחירום, מסייעים למערכת הבריאות ויחד עם משרד הביטחון נערכים לטיהור מקומות נרחבים אם יידרש". 

בנוסף, פועל פיקוד העורף במערך ההסברתי: 300 חיילי פיקוד העורף מסייעים במוקד מד"א וביומיים האחרונים הם עוסקים בסיוע למערכת הבריאות באמצעות הקמת פורטל ומוקד חירום לאומי שיכיל את כל סוגיות ההסברה - גם למקרה שבו יוטל סגר או בידוד נרחב. בשיח בין כל הגורמים מדברים על אופן חלוקת תרופות ומזון שיגיעו לכולם. 

האלוף ידעי ציין שיוזמת הפיכת מלונות למתחמים מבודדים עבור חולי קורונה היא יוזמה של שר הביטחון, נפתלי בנט, זאת לאחר שנמצא שהבידוד הביתי לחולי קורונה נמצא פחות אפקטיבי. המטרה במהלך הזה היא לבודד את החולים על מנת שלא יגבירו את קצב ההדבקה. פיקוד העורף ערוך לפתוח את מלון "דן פנורמה" בתל אביב ו"הייאט" בירושלים למטרת בידוד לחולים. 

קורונה בישראל - בי
קורונה בישראל - בי"ח אסותא אשדוד | צילום: JACK GUEZ, AP

אבטחת המלונות היא באחריות המלונות עצמם והמשטרה, שירותים רפואיים לחולים המבודדים יינתנו על ידי מערכת הבריאות באמצעות קופות החולים. יש עוד שני מלונות שככל הנראה יוסבו אף הם למלונות לחולי קורונה בחיפה ובדרום הארץ, שמכילים 500 חדרים כל אחד. לאחר הכרשתם לקליטת חולים, יהיו 2000 חדרים כאלה. 

מלון מבודדי הקורונה
ההיערכות להפיכת המלון בתל אביב למתחם מבודד לחוליםעוד פועל פיקוד העורף לאתר ערכות בדיקה לקורונה מרחבי העולם במטרה להגדיל את כמות הבדיקות שנערכות מדי יום בישראל. החיל יתגבר את מד"א ובהמשך, אם יהיה צורך בכך, יקים מעין "דרייב אין" שיבדוק אנשים בדרכים. 700 איש גויסו לסיוע בכל היעדים שהציב פיקוד העורף - ואם יהיה צורך, יגויסו עוד.