בכל בוקר בתקופה האחרונה נתקלה אנה, תושבת אזור, בדרכה לעבודה בכלב מוזנח הנמצא ברשותה של אישה מבוגרת. הכלב, זוריק, יילל ללא הפסקה ונראה רזה ומוזנח. אך לאחרונה מצבו של זוריק החמיר - באחד מהימים הבחינה אנה בזוריק צולע ומדמם כשהוא נגרר בחוט על ידי בעליו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אנה החליטה לא לשתוק ופנתה לאישה המבוגרת, בעליו של הכלב, וניסתה להציע לה עזרה בטיפול הרפואי לכלב הפצוע הנמצא ברשותה – אך היא מצדה התעלמה מהצעתה. כשהמצב החמיר, החליטה אנה לפרסם פוסט בפייסבוק בנוגע למקרה של זוריק ולבקש עזרה: "הכלב כל בוקר רועד ומיילל, היא משכה אותו על כל הכביש וגררה אותו על הרצפה עם חוט וגם בתוך האוטובוס".

אנה לא וויתרה, והחליטה לצאת ולחפש פעם נוספת את זוריק הפצוע במטרה לעזור לו. אך כשנתקלה באישה הקשישה שמחזיקה בו, זו החלה לאיים עליה. בתגובה החליטה אנה להזמין את המשטרה. בעלי הכלב ששמעה כי השוטרים בדרך, החלה לברוח וגררה את זוריק על הכביש, דחפה את אנה וסירבה לעצור.

השוטרים שהגיעו למקום, לקחו את הכלב לווטרינר ולאחר מכן לעמותת "תנו לחיות לחיות", שם העניקו לו טיפול רפואי. במהלך הבדיקות התגלה כי זוריק מיובש לגמרי וסובל מדלקות ופצעים עמוקים ברגלים. בשיחה עם חדשות 12 הדגישה אנה: "כל מה שאכפת לי זה שזוריק ניצל ושהוא בסדר. זה קרע לי את הלב לראות אותו ככה סובל".

בעמותת תנו לחיות לחיות התייחסו למקרה: "בזכות ערנות של אזרחים יקרים זוריק לא יסבול יותר. זהו מקרה של התעללות קשה של כלב קטן ואומלל, שהוחרם היום על ידי משטרת ישראל וד"ר רפאלוביץ, מידי אישה שהעבירה אותו גיהנום". 

"זוריק הקטן עבר אלינו למרפאה, שם נמצא כי הוא מיובש לגמרי, יש לו דלקות בשתי כפות רגליו ופצע עמוק וכואב ברגלו. הוא מיד חובר לנוזלים והחל לקבל טיפול לפצעים הרבים בגופו. זוריק יקבל תזונה טובה כדי שהגוף יתחזק ויוכל לחזור לעצמו. בעלת הכלב עוכבה על ידי המשטרה ואנו ביקשנו לפנות גם לשירותי הרווחה", סיכמו בעמותה.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il