דרישה ליציאה לפעילות גופנית והחרגת בתי הכנסת: בישיבת הממשלה הסוערת שהתקיימה אתמול (בין שלישי לרביעי) דרשו חלק המשרים להקל בהנחיות החדשות וביקשו מראש הממשלה נתניהו לאפשר לאזרחים לצאת מהבית לצורך פעילות גופנית ואילו שר הבריאות ליצמן ביקש להחריג את בתי הכנסת. נתניהו התנגד בתוקף לבקשות ואמר כי השרים לא מפנימים את המצב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השרה מירי רגב ושרים האחרים ביקשו מנתניהו שיאפשר לצאת מהבית למרחק של עד 500 מטרים לשם פעילות גופנית. עד כה אפשר היה לצאת מהבית להתאווררות בזוגות בשביל לרוץ או לעשות פעילות גופנית אחרת. התמונות ששודרו בסוף השבוע בהם נראים ישראלים רבים רצים בטיילת או משחקים בפארקים הלחיצה את אנשי משרד הבריאות שדרשו להחמיר בהגבלות.

קורונה בישראל - פארק הירקון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
קורונה בישראל | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בקשה נוספת להקלה בהגבלות הגיעה משר הבריאות יעקב ליצמן שניסה לשכנע את נתניהו לאפשר תפילה של עד 10 מתפללים בבתי הכנסת – תוך הקפדה על כללי המרחק. ראש הממשלה נתניהו סרב לבקשתו של השר ליצמן ואמר כי בבתי כנסת יש את מקדם ההדבקה הגדול ביותר.

מנהל היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות פונה אל הרבנים הראשיים: ״התקהלות גם במניינים של 10 כרוכה בסכנת נפשות״‎.

"לקיים את כל כללי הזהירות, לא לזלזל", אמר נשיא מועצת גדולי התורה של דגל התורה הרב גרשון אידלשטיין. "זה חיוב חמור מאד לשמור על כל כללי הזהירות, כל כללי הזהירות, כפי מה שהרופאים אומרים, לא לזלזל ולא להקל בזה, זה חיוב חמור מאד".

בתחילת השבוע פעלה המשטרה בשכונת מאה שערים בירושלים על מנת לפזר חרדים שהתקהלו - והפרו את הנחיות משרד הבריאות. העימותים היו קשים וכללו יידויי אבנים כלפי השוטרים, שהובילו למעצרם של 3 מהמתפרעים. אחד השוטרים נפצע באירוע באורח קל וטופל במקום. במקביל לפעולות המשטרה, שר הבריאות יעקב ליצמן מנסה ללחוץ על כמה קהילות שמסרבות לסגור את המוסדות החרדיים ולהישמע להוראות.

בתיעוד נראים חרדים רבים מסתובבים בשטח הציבורי בקבוצות גדולות, במרחק קטן מאוד אחד מהשני ובכך מפרים את הנחיות משרד הבריאות הקוראות להישאר בבתים ולהימנע מהתקהלות מיותרת. כוחות השיטור, הפועלים בימים אלה בכל רחבי הארץ לאכיפת ההוראות והצווים, נאלצו לפזרם.