670 תרנגולות הושמדו בסוף השבוע האחרון, לא בגלל שהיו חולות או כי הן היוו סכנה לסביבה, אלא רק כי לבעליהן לא היה היתר לגדל אותן. התרנגולות הושמדו על ידי מועצת הלול, שפועלת במסגרת משרד החקלאות.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאות התרנגולות שהומתו היו שייכות לרפי דיין, יזם חקלאי שהקים פרויקטים חקלאיים בארץ ובעולם ובעלים של חווה חקלאית בשם "גרין". דיין לא קיבל היתר לקבל כמות כזאת של תרנגולות, אך לפני כשנתיים ניצל את העובדה כי שר החקלאות דאז לא חתם בזמן על חוק המתיר גידול ומכסה של תרנגולות ורכש כ-500  תרנגולות מטילות. לאחר שמשרד החקלאות שלח לו צו השמדה לתרנגולות הוא הוציא צו מניעה, שהדיון בעניינו נמשך כשנה.

ביום רביעי בשבוע שעבר טוען רפי כי הוא הוזמן לחקירה במועצת הלול ויום למחרת קיבל מכתב שמורה עליו ליצור איתם קשר. למרות זאת, כמה שעות לאחר מכן הוא סיפר כי ללא התראה מוקדמת הגיעו חבורה של גברים ולקחו את כל העופות מהלול.

"יכלו לתרום אותן או להעביר אותן למגדל אחר"

דיין גילה כי התרנגולות נלקחו למפעל שבו ממיתים עופות בעמק יזרעאל. "זו אכזריות שאין כמוה", סיפר דיין, "רצו לשבור לי את הלול, לקחו את העופות והלכו, לא נתנו לי צ'אנס להציל אותן. הם יכלו לתרום אותן או להעביר אותן למגדל אחר".

"נתתי להן חיים יותר טובים ובסוף הן מתו בצורה כזאת", אמר דיין, שגידל את התרנגולות בלולי חופש. "אם הייתי יודע שהם באים הייתי מוציא צו מניעה, זה פשוט לא ייאמן", הוסיף.

מהמועצה לענף הלול נמסר בתגובה: "רפי דיין החזיק מטילות בניגוד לחוק ולתקנות המועצה לענף הלול ותוך הפרה בוטה של הכרעת בג"צ שהתקבלה בעניינו. המועצה לענף הלול פועלת על פי חוק ותמשיך לפעול על מנת לפנות מטילות מלולים בלתי חוקיים".