פעוט כבן שנתיים במצב אנוש לאחר שטבע הבוקר (שבת) בבריכה בחצר בית ביישוב בשפלה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי במקום ופינו אותו לבית החולים שיבא תל השומר תוך כדי פעולות החייאה.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חובש בכיר במד"א, רוסלן סליוסרנקו, ופרמדיקית מד"א גל סופר סיפרו: "כשהגענו למקום, ראינו על המדרכה בכניסה לבית אנשים שמבצעים פעולות החייאה (בתדרוך טלפוני ממוקד מד"א), בפעוט כבן שנתיים. סיפרו לנו שהוא נמשה מבריכת נוי של דגים בחצר בית, לאחר שככל הנראה שהה במשך דקות מתחת למים. 

"הענקנו לילד טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו עיסויים, הנשמה וטיפול תרופתי, ופינינו את הפעוט לבית החולים תוך פעולות החייאה, שם הצוות המשיך להיאבק על חייו".

לפי נתוני ארגון 'בטרם', בעשור האחרון (2020-2010) טבעו למוות בישראל 189 ילדים, מתוכם 50 מהמקרים היו בבית ובחצר הבית. עוד עולה מהנתונים כי 2 ילדים טבעו למוות בבריכות נוי.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית הארגון: "מצמרר לחשוב על פעוט שטובע בחצר הבית בבריכת נוי. טביעה מתרחשת במהירות ובדממה. פעוטות מתחת לגיל 5 יכולים לטבוע גם במים בעומק סנטימטרים בודדים. בשל מבנה גופם הם נוטים ליפול כשראשם בתוך המים. ברגע שהפה והאף מכוסים במים הם במצב של טביעה, אינם יכולים לקרוא לעזרה או לצאת מהמים. אנו קוראים להורים, אל תגידו 'לי זה לא יקרה'. לא משאירים ילדים ללא השגחה בסביבת מקור מים. בריכות ביתיות מומלץ לגדר ולהתקין שער עם נעילה אוטומטית".