אלוף משנה במילואים שמעון כהנר, שכונה "קצ'ה", הלך אמש (שני) לעולמו בגיל 85. קצ'ה, לוחם לשעבר ביחידה 101 של הצנחנים בשנות ה-50', יובא למנוחות ביום חמישי בקיבוץ נווה איתן שבו התגורר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קצ'ה נולד במושב רשפון בדצמבר 1934. הוא למד בבית הספר החקלאי מקווה ישראל ולאחר סיום לימודיו התחיל לשרת בנח"ל. ב-1953 הוא גויס ליחידה 101 שהוקמה על ידי אריאל שרון ולקח חלק בפעולות רבות ונועזות שביצעה היחידה עד לפירוקה.

כמו כן היה שותף ללחימה בגזרת ירושלים במלחמת ששת הימים, לחם גם במלחמת ההתשה והשתתף בקרבות בגזרת הדרום במלחמת יום הכיפורים. הוא טיפס בסולם הדרגות והתמנה למפקד חטיבה 172, וסיים את שירותו הצבאי בדרגת אלוף משנה.

 

 

במקביל לשירותו הצבאי, קצ'ה עסק רבות בחקלאות ובעברו שימש גם כיו"ר ומנכ"ל אתר ועמותת גבעת התחמושת. הוא הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ושבעה נכדים. 

שר הביטחון נפתלי בנט כינה אותו "מגדולי הלוחמים שקמו לצה"ל" וטען כי מורשתו "תאיר את הדרך ללוחמי צה"ל". גם שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן ספד לו: "היה לי הכבוד להכיר את קצ׳ה שהיה מהלוחמים הגדולים ביותר ששרתו בצה״ל, כמפקד ביחידה 101 בצנחנים וכשותף בשחרור ירושלים במלחמת ששת הימים וביום הכיפורים. יהיה זכרו ברוך".

 

עצוב על לכתו של קצ׳ה ז״ל. ישראל איבדה איש מופת, צנחן עז רוח, ממקימי יחידה 101 שלחם כתף אל כתף עם מאיר הר ציון ז״ל. קצ׳ה עבורי ייזכר לעד כגיבור ישראל, איש אדמה וחלוץ לפני המחנה, שלקח אחריות להגנת העם והארץ כל חייו. יהי זכרו ברוך! pic.twitter.com/d6dAtzc9FD

  

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה בוגי יעלון ספד לו בטוויטר: "עצוב על לכתו של קצ'ה ז"ל. ישראל איבדה איש מופת, צנחן עז רוח, ממקימי יחידה 101 שלחם כתף אל כתף עם מאיר הר ציון ז"ל. קצ'ה עבורי ייזכר לעד כגיבור ישראל, איש אדמה וחלוץ לפני המחנה, שלקח אחריות להגנת העם והארץ כל חייו. יהי זכרו ברוך!".