תומר, איש עסקים ואב לשלושה מפתח תקווה, רכש לאחרונה 180 מסכות פנים, קופסאות שימורים ובקבוקי מים במטרה להתגונן מפני נגיף הקורונה הקטלני. הנגיף מתפשט במהרה בעולם ובסין אולם טרם הגיע לישראל או למזרח התיכון. למרות זאת, המשלוח שהזמין במיוחד מחברה פרטית הגיע לידיו אתמול (שני) בערב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אישתי אומרת לי שאני פסיכי", אמר תומר לחדשות 12, "אבל אני חושש מהרגע הזה שהוירוס יגיע לישראל ותהיה פאניקה ואז לא יהיה ניתן לקנות באף מקום". האב סיפר גם שהחליט לרכוש מזון ושתייה שיספיקו לו ולמשפחתו למשך כמה ימים: "הציבור בישראל אדיש אבל אם תהיה פה בהלה בעקבות הבן אדם הראשון שיידבק, אז כולם פתאום ייזכרו שהם צריכים להגן על עצמם".

ההיערכות לסגירת המעברים בנתב"ג לאנשים ששהו בסין
ההיערכות לסגירת המעברים בנתב"ג לאנשים ששהו בסין בשל הקורונה

תומר הביע חשש שהייצור המאסיבי של המסכות ייפסק בקרוב ואז יווצר מחסור. קצב ייצור המסכות בסין הואט משמעותית בעקבות הבידוד שנכפה על אזרחים רבים ביניהם גם עובדים בתחום. בעקבות זאת נוצר מחסור חמור ביותר של מסכות בעולם ובפרט בסין, שלא מצליחה לייצר מספיק מסיכות לאזרחים שלה.  

"גם חבר שלי נסע עד עפולה כדי לקנות מסכות", הסביר האב את הלחץ שכבר מורגש בישראל. "הרוב המכריע של הישראלים חושב שהפאניקה נמצאת בסין בלבד אבל זה ממש לא נכון", הדגיש, "אם הווירוס יגיע לישראל - רק אז כל משרדי הממשלה יתעוררו וכולם כבר יהיו בפאניקה. אני מעדיף להקדים תרופה למכה ולהיערך לתרחיש קיצוני מראש".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il