חייל שנלכד בתוך תא מטען של אוטובוס שעשה את דרכו לקריית שמונה חולץ היום (שישי) ע"י שוטרי תנועה שהוזעקו למקום. מחברת אגד נמסר כי בזמן הפסקת מנוחה נכנס החייל לתוך תא המטען ללא שקיבל אישור לכך מהנהג, אך בסרטון שהגיע לידי N12 נראה החייל, ישי הלוי, מצלם את עצמו בתוך תא המטען ומעיד כי נכנס אל התא באישורו של הנהג: "אחרי כמה שניות הוא סגר עליי את הדלת והתחיל לנסוע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החריג אירע בקו אוטובוס 845 של חברת "אגד" שיצא מהתחנה המרכזית בתל אביב לכיוון קריית שמונה. שוטרי אגף התנועה שהוזעקו למקום עצרו את האוטובוס וחילצו את החייל כשהוא בריא ושלם.

מהמשטרה נמסר: "הדיווח אודות החייל שלכוד בתא המטען התקבל ממוקד "אגד" - האוטובוס אותר בתוך ממספר דקות בכביש 65 בסמוך לצומת גולני לכיוון צפון". עוד נמסר כי "בוצעו מספר ניסיונות ליצור קשר טלפוני עם החייל או עם נהג האוטובוס – אך ללא הצלחה".

בסרטון שהגיע ל-N12 נראה הלוי מצלם את עצמו בתוך תא המטען ומספר על החוויה שעוברת עליו: "בדרך כשהנהג עשה הפסקה, ביקשתי ממנו שיפתח את תא המטען כי רציתי להוציא משהו מהתיק", מספר הלוי. בשיחה עם כתבנו אור רביד הוא סיפר על החוויה להיות כלוא בתא המטען: "כשהייתי בפנים קצת נלחצתי בהתחלה כי אין כל כך מאיפה לנשום למטה".

מתחקיר שחברת "אגד" ערכה עולה כי במהלך הפסקת מנוחה במתחם בת שלמה, חייל ניגש לנהג וביקש לפתוח את תא המטען כדי להוציא חפצים והנהג פתח עבורו את תא המטען. חייל אחר שראה שתא המטען פתוח – נכנס גם הוא, אך הנהג לא שם לב לכך, סגר עליו את הדלת והמשיך בנסיעה במשך 25 דקות. "החייל התעשת והתקשר למשפחתו ולמרכז השירות של אגד - מהלך שיצר את הקשר והמעורבות של משטרת התנועה שנחלצה לסייע", נמסר מאגד.

מדוברות אגד נמסר: "נהג האוטובוס הינו נהג מקצועי מסור וותיק שנוהג בקווי הגליל מזה כשלושה עשורים באופן מיטבי, והוא טרם נתקל בארוע כה יוצא דופן בו חייל צה״ל פועל בניגוד להוראות תוך שהוא מסכן  את חייו שלא  לצורך". עוד נמסר: "החברה קוראת לנוסעים, ובעיקר לחיילי צה״ל, להימנע  מלהיכנס לתאי המטען עם כל גופם ומבלי לתאם את הוצאת הכבודה עם נהג האוטובוס".