הלילה (בין שני לשלישי) תנחת בנתב"ג קבוצה של 50 מבני הפלאשמורה שיגיעו בטיסה ישירה מאתיופיה. מיד עם נחיתתם, העולים החדשים ייכנסו לבידוד של שבועיים, שאותו יעבירו באכסניה בצפון הארץ. הקבוצה הגיעה לארץ כחלק מהחלטת הממשלה שהתקבלה בפברואר האחרון, להעלאת 400 בני הפלשמורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אם היינו רגילים שבני משפחה מגיעים לשדה התעופה לקבל את פניהם של העולים, הפעם בני המשפחה שחיכו כל כך הרבה שנים ייאלצו לחכות עוד 14 ימים. העולים מאתיופיה ינחתו הלילה בטרמינל 3 בנתב"ג, ומיד יועברו לבידוד באכסניה בצפון הארץ – זאת בהתאם להוראת משרד הבריאות שכל המגיעים מחו"ל מחויבים להיכנס לבידוד של שבועיים.

הגוף שמנהל מאחורי הקלעים את מבצע הבאתם לארץ, הוא משרד העלייה והקליטה. "למרות הקשיים הרבים עקב משבר הקורונה – אנחנו כן מצליחים להביא את ה-50 הללו, ובהתאם להתפתחויות נמשיך להביא גם את שאר הקבוצות הנותרות", ציין שר הקליטה, יואב גלנט.

בהודעה שפרסמו מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה הם קראו לממשלת ישראל "לבצע עליית בזק של אלפי הממתינים באתיופיה". אורי פרדניק, יו"ר מטה המאבק אמר: "אי ביצוע החלטת הממשלה כעת, רגע לפני שגבולות כל ארצות העולם נסגרים, עשויה להיות גזר דין מוות על הממתינים שבאתיופיה".