ריאיון בלעדי עם חולה הקורונה הישראלי ששב מאיטליה: מאיר כהן הוא הישראלי שאובחן כחולה בנגיף הקורונה לאחר ששב מאיטליה. בשיחה ראשונה מהמתחם המבודד בתל השומר הוא מספר: "כבר אין לי חום, כל הנתונים של השפעת יורדים". עוד הוא מספר שאף רופא לא נכנס אליו לחדר, גם לא עם מסכה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני והרובוט מתקשרים מרחוק", אומר כהן, בעוד הרופאים יושבים בחדר ממול וצופים בו. "כל הטיפול שאני מקבל פה הוא כדורי אקמול". 

מאיר כהן הוא בעלי רשת חנויות הצעצועים "הפיראט האדום" - והנגיף תפס אותו בתקופה העמוסה ביותר בשנה, רגע לפני חג פורים. בתקופה הזו בשנה, גודשים את החנות מבקרים רבים שמעוניינים לקנות ממנו תחפושות לחג הפורים המתקרב.

כשבהלת הקורונה רק פרצה זה דווקא עזר לו, כי המשלוחים באינטרנט מסין נתקעו וההורים היו חייבים להגיע עם הילדים אליו לחנות. אבל דווקא אז גם הוא נדבק – אחרי שנסע לביקור עסקי במילאנו. 

"הייתי בסך הכל יומיים במילאנו וחזרתי לארץ", סיפר. "ביום שלישי בערב אני מתחיל להרגיש קצת חום. קצת סחרחורת, כאבי ראש והחום טיפס לכיוון 40 מעלות. חשבתי שיש לי שפעת בסך הכל. לאחר בדיקה במשרד הבריאות, בישרו לי שהתשובה לגבי הקורונה היא חיובית – ושלחו אמבולנס לקחת אותי לבידוד".

לגבי הפגיעה שהדבר גרם לחנות התחפושות שלו, סיפר מאיר כי החנות באור יהודה עברה טיהור, למרות שמשרד הבריאות לא הכריח אותו. הוא הסביר שלא רצה שהלקוחות ידאגו ואמר כי הוא מקווה שביום ראשון הקרוב החנות תיפתח לקהל הרחב.