בחזרה לבית המשפט: כפי שפורסם אמש במהדורה המרכזית, בני הזוג איתי ויואב פנקס ארד ועמותת "אבות גאים" הגישו הבוקר (שלישי) בקשה לבג"ץ למתן פסק דין סופי בעתירה לתיקון האפליה בפונדקאות. עשור בדיוק לאחר שבני הזוג הגישו את העתירה לראשונה ושנה לאחר שנשיאת העליון סיימה את הדיון בתיק וגלגלה את העניין לפתחה של הכנסת, העותרים דורשים הכרעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ראש הממשלה הצהיר קבל עם ועדה כי יש לתקן את החוק", נכתב בבקשה שהוגשה באמצעות עורך הדין חגי קלעי. "חברי קואליציה ואופוזיציה מסכימים על כך, ובית המשפט הנכבד אף הוא גילה דעתו כי אפלייתם של העותרים מעוררת קושי חוקתי. אלא שבעשור האחרון - בכל פרק הזמן הזה - לא הרימו המחוקקים את הכפפה".

העותרים ממשיכים וטוענים: "אפילו שישנה הסכמה ציבורית חוצת מגזרים בדבר זכותם של להט"בים לשוויון, המחויבות של הממשלה לקידום השוויון נסוגה מפני אינטרסים קואליציוניים".

בקהילה הגאה ניהלו לפני כשנה וחצי מחאה רחבה נגד חוק הפונדקאות, המפלה זוגות חד מיניים של גברים ואבות יחידנים - ומונע מהם להביא ילדים באמצעות פונדקאות. הבטחות רבות התקבלו אז מפוליטיקאים, בהם גם ראש הממשלה נתניהו שנפגש עם נציגי הקהילה במעונו בירושלים, אך בפועל דבר לא השתנה. בימים אלו מציינים עשור לעתירה הראשונה שהוגשה לבית המשפט בנושא.

לאורך השנים התקיימו בבג"ץ דיונים רבים ושופטים אף הסכימו שהחוק מפלה בצורה לא מוצדקת, אך בית המשפט העליון העביר את הנושא לכנסת לצורך תיקוני חקיקה לפני כשנה. הכנסת כידוע לא פעלה בשנה האחרונה - וכעת סבלנותם של חברי הקהילה פקעה.