אחרי החשיפה של אהוד יערי באפלקציית חדשות 12 לפיה אהוד אולמרט ואבו מאזן יתנגדו לתוכנית השלום של טראמפ במסיבת עיתונאים משותפת, הבוקר (ראשון) מי שהייתה ראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן, תקפה בחריפות את המהלך בריאיון לשרון גל ברדיו גלי ישראל: "לא רוצה שאולמרט ינהל את העניינים המדיניים של ישראל, מי שם אותו?".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אתם התקשורת אשמים כי אתם שמים אותו במפה", האשימה זקן. "אתה רוצה לנסוע? סע לאן שאתה רוצה, אבל מטעם מי הוא מנהל שיחות? אתה אפילו לא הבעת חרטה? את מי אתה מייצג? אני לא רוצה שהוא ייצג אותי. שישאר שם, אצל אבו מאזן, זה בדיוק המקום שלו, הוא מתאים לשם. הוא רצה למכור את ירושלים בגלל החקירות. למה? כי אתה יודע שבלי הרשימה המשותפת אין לכם מפלגה? באיזה כובע אולמרט פועל? בכובע עבריין? בכובע מושחת? ביבי שלח אותו? כשהוא יושב באולפני טלוויזיה ונותנים לו לדבר, ולהכפיש ולטנף, מי הוא בכלל? שלא ינהל אותנו, הוא לא מייצג אותנו. אף אחד במדינת ישראל לא רוצה אותו!".

‏"מה שמניע עכשיו את אולמרט זו הקנאה והשנאה לביבי", תקפה ראש הלשכה לשעבר במהלך הריאיון. "אני מתפלאת על היועצים שלו שלא אומרים לו: 'תוריד את הראש, לך תטייל בעולם, תהנה מהנכדים. אתה בריא, בשונה מהתמונה המפורסמת בכלא, שאני ישר ידעתי שזה בלוף, אני הרי מכירה אותו. רד לנו מהווריד. אנחנו לא רוצים אותך בדלת האחורית. רצה לתת לו הכל, אבו מאזן לא רצה. רד לנו מהווריד".

בהמשך דבריה מתחה זקן ביקורת חריפה גם על מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד: "אין לי בעיה עם בני גנץ, יש לי בעיה עם יאיר לפיד. אתה שדוגל בניקיון השחיתות, אתה שאמרת לדרעי שתשקם אותו, אתה שמידרת את אולמרט בגלל ששיקר את אבא שלך, אתה נותן לו דרך גנץ ואחרים להשתחל למפלגה שלכם לנהל עניינים כאלה ואחרים".

‏"אני לא מצטערת אבל אני כואבת ומאוכזבת היום", סיכמה זקן. "היו תקופות של קבלת החלטות שגויות, ואני מאמינה שמי שצריך יבין את המסר, אני מדבר כרגע כאמא ללוחם, כאמא שכואבת על החיילים שלנו".

ביום חמישי האחרון פורסם כי בכוונתו של אולמרט לקיים מסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר הרשות הפלסטינית במקביל לדיון על תוכנית השלום של טראמפ במועצת הביטחון של האו"ם במטה הארגון. לפי הפרסום, במהלך מסיבת העיתונאים אולמרט צפוי להביע את התנגדותו לתוכנית, ולטעון שוב כי הוא היה על סף הסכם עם הפלסטינים, לקראת סוף כהונתו כראש ממשלה.

לדברי מקורות בכירים ברשות הפלסטינית, הדברים שמתכנן אולמרט לומר צפויים לסייע לאבו מאזן לגייס תמיכה בין-לאומית רחבה לדחיית תוכניתו של טראמפ. הסיבה לכך היא שדבריו של אולמרט יהוו, למעשה, עדות של ראש ממשלה ישראלי לשעבר ולפיה הפלסטינים אינם פוסלים על הסף הגעה להסדר עם ישראל במסגרת משא ומתן בין הצדדים. 

חתנו ויועצו של הנשיא טראמפ ג'ארד קושנר הגיב לפרסום וכינה את אולמרט ואבו מאזן "פתטיים וקנאים. מעבירים ביקורת על מי שמנסה לפתור את הסכסוך אחרי שהם לא הצליחו". קושנר המשיך ותקף: "אם אתה באמת מעוניין לעשות שלום אז אתה צריך לעודד מאמצים של אנשים אחרים לנסות ולעשות שלום במקום לנסות לעשות כותרות כשאתה לא רלוונטי ולהתערב במצב כדי לקבל תשומת לב", תקף. "להרבה מהאנשים האלה הייתה הזדמנות לפתור את הסכסוך והם נכשלו".