שוב אלימות נגד נהגי אוטובוס: נהג אוטובוס של חברת "דן" הותקף אמש (שלישי) במהלך נסיעה באור יהודה, זאת לאחר שביקש להזיז רכב שחסם את הדרך ולא אפשר לו להמשיך בנסיעה. ניידת משטרה הגיעה תוך דקות ספורות וחקירה נפתחה: הנהג סיפר על רגעי הדרמה - והפחד בעקבות המקרה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לא יכולתי לזוז עם האוטובוס", הסביר הנהג שהותקף בשיחה עם חדשות 12, "עמד רכב שחסם לי את הדרך ומי שהיה ליד הרכב צעק לי לעלות על אבני השפה כדי לעבור - מה שאי אפשר לעשות עם רכב כבד כשהכביש רטוב, כי אתה מיד מחליק". 

באותו שלב, לאחר שהרוחות התלהטו, החליט אותו בחור לשפוך על הנהג את תכולת פחית המשקה שלו דרך החלון. וזה לא נגמר שם: "הבחור צעק לי שהנהג של הרכב לא נמצא כדי להזיז אותו", הוסיף לתאר הנהג, "ירדתי מהאוטובוס להתעמת איתו והוא תפס איזה משהו לזרוק עליי".

"הייתי עם גז פלפל ולא רציתי להשתמש בו סתם", סיפר הנהג, "בכל ההמולה הוא כבר ברח עד שהמשטרה הגיעה. האנשים שם אמרו שהם לא מכירים אותו ולא יודעים מי הוא בכלל". 

הנהג אמר שהוא מתלבט אם להגיש תלונה נגד התוקף שמתועד בסרטון: "יש לי משפחה - אישה וילדים, לא בטוח שאגיש תלונה מהפחד. זה מפחיד להיות היום נהג אוטובוס בישראל. אתה לא יודע מול מי תתמודד בכביש. אני ארבע שנים נהג ופעם ראשונה הגעתי למצב שמישהו תוקף אותי. אנחנו עובדים קשה מאוד סביב השעון". 

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה למקרה: "שוב אנחנו נתקלים באלימות מזעזעת נגד נהגי האוטובוסים. פעם זה אגרוף, פעם זו פחית שתיה ובפעם הבאה יישלפו סכינים נגד הנהגים. מי שמרים יד על נהג חייב לשבת על כך בכלא. נהגי האוטובוסים הפכו להיות שק החבטות של כל המתוסכלים בישראל. הגדרת הנהגים כעובדי ציבור והגשת כתבי אישום נגד התוקפים, תשים סוף למקרים נוראיים מעין אלה. הגיע הזמן שטרור האוטובוסים נגד הנהגים ייפסק לאלתר". 

מחברת דן נמסר בתגובה: "אסור לנו להשלים עם האלימות בחברה הישראלית וללקות בקהות חושים. מישהו מבוגר חייב להיות אחראי ולעצור את הנגע הזה. בואו לא נחכה לאסון, כי הכתובת כבר חרכה את הקיר! האלימות כלפי נהגי תחבורה ציבורית מתעצמת ומדי יום אנו עדים לזריקת חפצים, אלימות פיזית ומילולית שלוחת רסן ואיומים קשים. פרחח אלים חייב להיות מושלך, בהליך מהיר וכואב, מאחורי הסורגים לתקופה ארוכה כדי שתרעד היד לפרחח האלים הבא".