תמונה אחת כבשה אתמול את הרשתות החברתיות. אלפי שיתופים מכוכבי רשת, מימין ומשמאל, פוליטיקאים מכל הקשת הפוליטית, מאות פוסטים שזכו לעשרות אלפי לייקים, שני אנשי מגן דוד אדום, יהודי ומוסלמי, תועדו ברגע אחד של תפילה, האחד עומד עטוף בטלית, השני כורע מול שטיח - כשברקע האמבולנס באמצע משמרת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אברהם מינץ וזוהר אבו ז'אנה עובדים יחד כבר קרוב לשנה כצוות במד"א. "אנחנו מעדיפים לעשות את כל המשמרות שלנו יחד", הם מספרים. בהתחלה לדבריהם לא הצליחו להבין על מה העניין הגדול שעוררה התמונה, מה כל כך מיוחד בדבר הזה שלדבריהם אין טבעי ממנו.

בראיון לעופר חדד מספר אברהם: "זוהר ואני דיברנו על זה אחר כך. זוהר אמר שהוא לא מבין את כל ההמולה. פשוט התפללנו. התמונה שנתפסה היא מציאות החיים שלנו ביום יום במד"א. אם יש משהו מלמעלה שמחבר את כולנו יחד זה הופך לחברות של אמת".

זוהר סיפר: "זו לא הפעם הראשונה שאנחנו מתפללים יחד, עוצרים את המשמרת בשביל התפילה. מתי שמגיע הזמן להתפלל ויש לנו את הכמה דקות שלנו להתפלל כל אחד, ביחד". אברהם הוסיף: "ואנחנו תמיד מבקשים אחד מהשני להתפלל אחד על השני. בפעילות מד"א מאוד קל לנו להתנתק מהפוליטיקה כי אתה רואה את הפן האנושי והאמיתי שבכל אחד ואחד מאיתנו. זו מערכת שנותנת את הכלים להבין שכולנו בני אדם לפני הכל".

"כשהתחלתי להתנדב במד"א", המשיך זוהר, "והתחברתי לאברהם הוא אמר לי משפט שאני לוקח: 'אנחנו לא יודעים מי מחכה לנו שם ביעד. מחכה לנו בן אדם שהוא בצרה, שאנחנו צריכים לעזור לו. זה מנותק בכלל מכל המציאות שאנשים חיים במדינה, הפוליטיקה שמשחקת תפקיד מאוד חזק. אבל אנחנו בשטח זה שונה לגמרי. מנותקים מהצדדים האלה של הפוליטיקה - אנחנו מחוברים רק לצד האנושי".