העלייה במספר חולי הקורונה בישראל, שעומד כעת על כ-130, הביאה לחשש שתחול צמיחה נוספת במספר הנדבקים בקצב גדול אף יותר. בעקבות כך הנחה שר הביטחון נפתלי בנט הבוקר (שישי) להקים שלושה מרכזי בידוד שיתופיים ולהיות ערוכים לקליטת חולים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שר הביטחון הסביר כי בישראל "נערכים לשלב הבא של הדבקה רחבה. המטרה הלאומית היא להשטיח את הגרף ולא להגיע למצב שבו הבריאות תקרוס". עוד הכריז שר הביטחון כי הקמת מרכזי הבידוד השיתופיים "נועדה לסייע במניעת הידבקות וגם להגדיל את יכולות האשפוז לבעלי תסמינים קלים - שזה הרוב הגדול".

עוד הוסיף השר בנט כי "אין סיבה שיסתמו את בית החולים, הבידוד בבתי חולים הוא יקר ולא יעיל". הוא הכריז כי אשפוז ביתי אינו יעיל וגורם להדבקה של המשפחה. "בידוד ביתי יעיל דורש לשהות בבית חמישה שבועות ולא שבועיים בלבד", אמר. הוא הוסיף כי הניסיון הדרום קוריאני מלמד זאת. בנט המשיך ומנה את החסרונות הכרוכים בבידוד בביתי: "ישנן  בעיות לוגיסטיות, אנשים תקועים בבית וצריך ניטור רפואי שלהם. מה שידרוש מאנשי רפואה להגיע אליהם לבדיקות – וזה לא רציני".

לפי הנחיית שר הביטחון, נבדקות כמה אפשרויות למיקום מרכזי הבידוד וביניהם: אתרי כפרי נוער ריקים ובתי מלון שיאפשרו תנאים טובים. במרכזי הבידוד, שיכילו בין 1000 ל-3000 אנשים ישהה גם צוות רפואי ממערכת הבריאות שילווה את המבודדים.

עוד הדגיש בנט כי "אין עוד היגיון בגיוס חירום לרופאים וכי יש לגייס אנשי רפואה רק בהמשך ועל פי הצורך". השר ציין כי פעל להביא מחו"ל "ציוד הנשמה ומגן לאנשי הרפואה בשווי עשרות מיליוני שקלים".