חקירת התאונה באתר המזחלות בחרמון: המשטרה עיכבה הערב (רביעי) 6 עובדים מאתר החרמון בחשד למעורבות בתאונה בה נערה בת 16 נפצעה באורח קשה. בין העובדים שעוכבו לחקירה: מפעיל המתקן, שני בודקי בטיחות ומתדרך תפעול במזחלות. הנערה שהתגלשה מוקדם יותר על מגלשה בחרמון נפלה במהלך הרכיבה – נחבלה בראשה ונפצעה קשה מאוד. פעילות המתקן הופסקה והחקירה נמשכת. בין היתר נבדק האם הנערה הייתה קשורה על פי הנהלים הדרושים - בעת התאונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך החקירה המשטרה עיכבה ששה מעובדי האתר שמשמשים בתפקידים שונים בתפעול האתר. מבית החולים רמב"ם נמסר כי הצעירה הועלתה לחדר ניתוח וד"ר עידו פלדור, סגן מנהל מחלקת נוירוכירורגיה בבית החולים, הסביר כי מצבה של הצעירה מוגדר קשה. בחדר הניתוח הרופאים מנסים לנטר את מצב פגיעת הראש ממנה היא סובלת ולאחר מכן היא תועבר למחלקת טיפול נמרץ.

עם הדיווח על התאונה הקשה פרמדיקים של מד"א הוזעקו למקום והעניקו לה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותה באמצעות מסוק צבאי להמשך טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה - כשהיא מורדמת ומונשמת.

"חובשים ופרמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי לצעירה במצב קשה, מורדמת ומונשמת, עם חבלת ראש, שמפונית במסוק צבאי לביה״ח רמב"ם", נמסר בהודעת מד"א.

מזחלות האקסטרים באתר הרחמון
המגלשות באתר החרמון | צילום: צילום: דביר להר

אלון פרידמן מנכ"ל אתר החרמון הורה לעצור את פעילות המתקן עד סיום תחקיר המקרה ומהאתר נמסר: "מתקן מזחלות האקסטרים בחרמון הוא מתקן אמין ובטוח. מידי יום נהנים מנסיעה במזחלות כ-1500 איש".