חודשיים לאחר תאונת הפגע וברח בשפרעם בה נפצע גבר כבן 49 באורח אנוש, הבוקר (חמישי) פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום חמור נגד הנהג הפוגע, באסל עאדל קאדיביה, תושב שפרעם. מעבר להפקרת הפצוע לאחר הפגיעה, הנהג מואשם גם בניסיון לשבש חקירה ובנהיגה בזמן פסילה וללא ביטוח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התאונה הקשה אירעה ב-11 בנובמבר בשעות הבוקר. מכתב האישום עולה כי הנאשם נהג ברכב כשהוא פסול לנהיגה. באותו בוקר, חרף העובדה שרשיונו נפסל, הוא נהג - במהירות גבוהה ונגד כיוון התנועה. בשלב מסוים, השתלב תוך חסימת תנועת רכבים אחרים.

באותו זמן צעד רוני עזאם בן ה-49 ברחוב שיח אמין טריף בשפרעם, כשלפתע הנאשם סטה מנתיב נסיעתו לעברו ופגע בו בעוצמה, כשהוא פוצע אותו באורח קשה מאוד. לעזאם נגרמו שברים בצלעות, דימום בבית החזה, דברים בחוליות עמוד השדרה ופגיעת ראש המלווה בדימום מוחי. הוא הובהל לבית החולים רמב"ם כשהוא מונשם, שם נותח ואושפז. עד להגשת כתב האישום עזרם עדיין מאושפז בבית החולים, וצפוי להידרש לעוד טיפולים רפואיים רבים וכן שיקום ממושך. 

תאונת פגע וברח בשפרעם‎
תאונת פגע וברח בשפרעם‎

בעקבות התאונה, האט קאדיביה את מהירות הנסיעה, ולאחר שהבין את תוצאותיה הקשות של התאונה בחר לנסוע במהירות מהמקום - מבלי לעצור את הרכב ומבלי להזעיק עזרה. בשלב זה, המשיך הנאשם בנסיעה מהירה אל אזור מבודד סמוך לשכונת החיילים המשוחררים ביישוב ושם הצית את הרכב במטרה לטשטש את הראיות. הרכב נשרף כליל. זאת, כדי להכשיל הליך שיפוטי נגדו או מתוך שאיפה להעלים ראיות בניסיון למנוע או להכשיל את ההליך. כתוצאה מהצתתו בידי הנאשם, הרכב נשרף כליל.

בן 9 פצוע קשה, ארכיון
צילום: דוברות מד"א‎, חדשות

בהמשך פנה קאדיביה אל בעלי עסקים סמוכים למקום התאונה והנחה אותם למחוק את תיעוד מצלמות האבטחה שברשותם. כחודש לאחר התאונה, פנה הנאשם אל מכרה של הנפגע, לאחר שהבין כי במהלך חקירתה מסרה עליו פרטים שיכולים לקשור אותו לאירוע. הוא הנחה אותה להחליף את מכשיר הטלפון שברשותה ולגשת שוב אל תחנת המשטרה כדי שתשנה את ההודעה שמסרה.

בפרקליטות ציינו כי "במעשיו המתוארים לעיל, נהג הנאשם רכב בדרך ציבורית בדרך נמהרת או רשלנית שיש בה כדי לסכן חיי אדם או לגרום לו חבלה; בהיותו עובר דרך התנהג באופן הגורם נזק לאדם או לרכוש; זאת עשה הנאשם כשהוא פסול לנהיגה בהתאם לפסילה שהוטלה עליו בבית משפט והודעה לו וכשהוא נוהג את רכבו מבלי שהיה על שימושו ברכב פוליסה בת-תוקף; בהיותו מעורב בתאונה שבה נחבל אדם חבלה חמורה, לא עצר הנאשם במקום התאונה או קרוב לו ככל האפשר, כדי לעמוד על תוצאות התאונה, ולא הזעיק עזרה; עשה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לכדי עיוות דין, בדרך של העלמת ראיות או בדרך אחרת, וכן הניע או ניסה להניע אדם שבחקירה על פי דין יחזור בו מהודעה שמסר".