אחרי שנעמה יששכר העלתה אתמול לחשבון הפייסבוק למען שחרורה פוסט תודות לתומכיה, ולא הודתה לראש הממשלה, היום (שני) אימה יפה העלתה פוסט נוסף ובו הסבירה את הסיבה לטענתה. בפוסט התנצלה על הטעות והודתה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר שאמש, כשנעמה עצמה ערכה את הפוסט והוסיפה תודה לראש הממשלה, היא לא הודתה גם לרעייתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפוסט כתבה יפה כי ביתה התכוונה להפריד בין הודיה לראש הממשלה לבין שאר האנשים להם הודתה. "היה לנו חשוב להפריד בין התודות לראש הממשלה ולרעייתו ולאנשי משרד ראש הממשלה שעשו עבודה מדהימה וליוו אותנו במקצועיות ואכפתיות לבין הפעילים במטה המאבק", כתבה.

בהמשך הסבירה יששכר כי הפוסט היה א-פוליטי במכוון. "אישית, הרגשתי בתום לב כן ואמיתי שלא ראוי להוקיר תודה לראש הממשלה באותו הפוסט, כיוון שזה לא יהיה מכובד מספיק", כתבה והוסיפה: "אני מבינה שפשוט קרה ההיפך, נוצרה אי הבנה מצערת כל כך - אני, משפחתי ומטה המאבק מצרים על כך. לא זו הייתה כוונתנו! להיפך!".

בסיום הפוסט הודתה לראש הממשלה ולרעייתו: "מאמציהם להשבת נעמה אינם מובנים מאליהם, לעולם לא נשכח זאת. אני מודה, מחבקת ומבקשת לאחל לכולם רק טוב".

זמן קצר לאחר פרסום הפוסט המדובר, התקשר מי שמשמש ראש הסגל של נתניהו, אשר חיון, לאימה של נעמה - ונזף בה על כך שנתניהו לא מוזכר. האם יפה הסבירה שלנעמה לא הייתה כל כוונה לפגוע ושמדובר בפוסט תודה לפעילים בלבד. 

לאחר המקרה, מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי חיון לא נזף באך אחד ושהוא עומד בקשר צמוד עם יפה זה כמה חודשים. עוד נמסר כי לשכת ראש הממשלה מלווה ותמשיך ללוות את יפה גם בהמשך. 

בעקבות הביקורת יששכר הוסיפה אתמול עדכון לפוסט וכתבה: "חשוב לי מאד להבהיר! אני ומשפחתי הודינו אישית לראש הממשלה, גם בתקשורת וגם כאן ברשתות החברתיות. לא הערכתי שאנשים יפרשו את אמירת התודה הפשוטה לחברים ולפעילים כחוסר הוקרת תודה. אני ומשפחתי מעריכים מאד את מאמצי ראש הממשלה, ונודה לו לתמיד על הפעולות שעשה שהובילו לשחרורי".