"שכחה" את ראש הממשלה - וננזפה: נעמה יששכר, הצעירה הישראלית ששוחררה מהכלא הרוסי לפני פחות משבועיים, פרסמה אתמול (ראשון) פוסט תודה לכל הפעילים שסייעו להביא לשחרורה ופירטה שלל שמות - אלא ששם אחד לא הופיע בפוסט המדובר: שמו של ראש הממשלה נתניהו. לאחר שראש הסגל של נתניהו התקשר לאימה של יששכר ונזף, הוסיפה נעמה תיקון לפוסט: "נודה לנתניהו תמיד על הפעולות שעשה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נעמה לא שכחה להודות לפעילים שסייעו לשחרורה וגם לשורה של ידוענים, בהם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי ומנחי הכוכב הבא, אסי עזר ורותם סלע, שהקדישו חלק מאחד הפרקים האחרונים ששודרו כדי לקדם את שחרורה, אלא שכאמור, שמו של ראש הממשלה נפקד. 

זמן קצר לאחר פרסום הפוסט, התקשר מי שמשמש ראש הסגל של נתניהו, אשר חיון, לאימה של נעמה - ונזף בה על כך שנתניהו לא מוזכר. האם יפה הסבירה שלנעמה לא הייתה כל כוונה לפגוע ושמדובר בפוסט תודה לפעילים בלבד. 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי חיון לא נזף באך אחד ושהוא עומד בקשר צמוד עם יפה זה כמה חודשים. עוד נמסר כי לשכת ראש הממשלה מלווה ותמשיך ללוות את יפה גם בהמשך. 

בעקבות הביקורת הוסיפה נעמה עדכון לפוסט וכתבה: "חשוב לי מאד להבהיר! אני ומשפחתי הודינו אישית לראש הממשלה, גם בתקשורת וגם כאן ברשתות החברתיות. לא הערכתי שאנשים יפרשו את אמירת התודה הפשוטה לחברים ולפעילים כחוסר הוקרת תודה. אני ומשפחתי מעריכים מאד את מאמצי ראש הממשלה, ונודה לו לתמיד על הפעולות שעשה שהובילו לשחרורי".

"התמיכה מבחוץ נתנה לי נחת בתוך הכאוס" 

"שלום לכולכם, זו נעמה", כתבה נעמה בפוסט, והמשיכה: "כבר מספר ימים שאני חושבת איך להודות לכם, איך לפנות לכולכם ולומר שאני כל כך מודה על האהבה הזאת, איך להודות על כל המאמצים, על הקבוצות, התפילות, הדאגות, המכתבים, ועוד מיליון דברים שאני אפילו לא מודעת אליהם".

יששכר כתבה כי התמיכה מבחוץ נתנה לה נחת בתוך הכאוס הגדול שבו הייתה והוסיפה: "ידעתי בלב שלי שאני לא נלחמת לבד". בהמשך הפוסט סיפרה כי היא מתרגשת להיות בארץ וכי כמות החיבוקים והתמיכה שהיא מקבלת מחממים לה את הלב.

"כל זה לא היה קורה בלעדיכם, אני ברת מזל שיש לי מעגל של אנשים שככה שמרו עלי בזמן שלא היה לי את היכולת לעשות זאת בעצמי. אתם החזרתם אותי הביתה. אני אוהבת אתכם, תודה", כתבה.

פגישת ראש הממשלה נתניהו עם נעמה יששכר
נעמה נפגשת עם ראש הממשלה ורעייתו לאחר שחרורה | צילום: החדשות, קשת 12

בסיום הפוסט הודתה למשפחתה שלטענתה: "הובילה את המאבק והייתה שם בכל רגע", ולכל מי שלדבריה לקח חלק במאמצים הבלתי פוסקים להחזירה. יששכר סיימה את דבריה ברשימה ארוכה של אנשים להם היא רוצה להודות, ביניהם גם ראש עיריית תל-אביב רון חולדאי.

בסיום רשימת התודות כתבה: "תודה גדולה לכל האמנים, הספורטאים ומובילי דעת הקהל שתמכו במאבק והשתתפו בסרטונים השונים, תודה גדולה לכל מי שתרם מכספו בקמפיין גיוס ההמונים באתר בי אקטיב, תודה גדולה להמוני הפעילים והפעילות ברשתות החברתיות". את דבריה חתמה בשמה, בשם המשפחה ומטה המאבק למען שחרורה .

נעמה ויפה יששכר
נעמה ואימה יפה במטוסו הפרטי של ראש הממשלה בדרך לארץ

בסוף חודש ינואר האחרון יששכר שוחררה וחזרה לארץ במטוסו הפרטי של ראש הממשלה, מלווה בו, ברעייתו ובאימה – לאחר שנשיא רוסיה חתם על בקשת החנינה שלה. יששכר שוחררה ממוסקווה כ-7 שנים לפני תום עונשה ואחרי כ-9 חודשים בכלא הרוסי.