מאיר כהן, בעלי חנות "הפיראט האדום" באור יהודה, הוא חולה הקורונה הראשון שאובחן בישראל. בריאיון מחדרו המבודד במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, סיפר כהן אמש (שני) על תחושותיו במתחם הייעודי, והתייחס לתלונה שהגיש נגדו משרד הבריאות לאחר שהתברר ששיקר בחקירה הראשונית על משך הזמן ששהה בחנות והדביק אחרים בסביבתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כהן ואשתו שוהים כבר כשבוע וחצי בבידוד בתל השומר. לאחרונה השניים הועברו למתחם חדש, שבו הם מצולמים לאורך כל שעות היממה. "עברנו היום לחדר חדש אחרי שבוע וחצי", סיפר. "עכשיו יש מצלמות בתקרה שמצלמות פה, ושמו שלט שהמקום מתועד לצורכי בטיחות המטופל". כשנשאל אם ביקשו את רשותו להצבת המצלמות ענה: "אף אחד לא שאל אם מותר, אף אחד לא בדק".

בכל הימים הראשונים של הבידוד הרגישו השניים טוב, וטופלו רק בכדורי אקמול. אולם בסוף השבוע האחרון חלה הידרדרות קלה במצבם. "קצת דלקת ריאות כזאת", הסביר כהן על התסמינים. "נתנו לנו אנטיביוטיקה במשך כמה ימים, ועכשיו אנחנו מרגישים מצוין. אין חום ואין תסמינים".

בחדרי הבידוד בתל השומר נמצאים גם שלושת עובדי החנות שנדבקו בנגיף, בהם הנער בן ה-14 מתיכון גבעת ברנר שנכח בדרבי התל אביבי באיצטדיון בלומפילד. "הם סבבה", מספר עליהם כהן. "אנחנו עוברים, מדברים, צוחקים, כולם מרגישים טוב. הנער? הוא בסדר, במצב רוח חיובי, הביא את הסוני שלו והוא משחק". כהן הסביר כי הנער אינו עובד קבוע בחנות, אלא בא לסייע לקראת החג: "הוא בא לעזור כמה ימים בפורים, הוא כמו הבן שלי אז הוא לא כועס בכלל".

בזמן שמאיר בבידוד, החנות באור יהודה, שאמורה לחוות שיא של מכירות בפורים, עברה חיטוי אבל מעטים עדיין הלקוחות שמגיעים לקנות. "יש בהלה מחוסר ידיעה", אמר על כך. "אנשים לא יודעים שהמקום נקי וטהור. הוא עבר טיהור שאף מקום לא עבר בארץ - בשום חנות בארץ".

"אם הייתי יודע שאני חולה לא הייתי בכלל מסתובב", הוסיף כהן. "אם היו נהלים של משרד הבריאות אז בכלל לא הייתי יוצא מהבית, אבל הנהלים האלה הגיעו רק כמה ימים אחרי שבכלל הייתי חולה. עבדתי ממש לפי כל הנהלים שפרסמו". את הטענות שהסתיר מידע ממשרד הבריאות הוא מכחיש בתוקף, ועל כוונת המשטרה לפתוח בחקירה בעניין אמר: "משרד הבריאות קיבלו את כל המידע באותו היום. הם יכולים לחקור מתי שהם רוצים, אין לי בעיה עם כלום".