שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע היום (שלישי) לסיור מקצועי במעבדה המרכזית של משרד הבריאות בבית החולים שיבא מלווה במנכ"ל המשרד, נציב שירות המדינה וכמה מומחים בתחום. צוות בית החולים הסביר לשר כיצד מבוצע תהליך הבדיקה לאימות או שלילה של נגיף הקורונה. ליצמן: "אנחנו ערוכים לנושא ההתמודדות עם הנגיף. אני מזכיר לאזרחים את ההנחיות שהפיץ המשרד". בתוך כך, בדיקות המעבדה של הילדה בת ה-9, שאושפזה אמש בבידוד במרכז שניידר לרפואת ילדים עקב חשד לנגיף הקורונה, חזרו והעלו כי לא מדובר בנגיף הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המעבדה לקורנה בתל השומר
המעבדה לבדיקת נגיף הקורונה בתל השומר | צילום: משרד הבריאות

"סביר להניח שיהיו מקרים מאומתים של הנגיף, וכשיקרו המערכת תדע להכיל את האירוע", אמר ליצמן. מנכ"ל משרד משה בר סימן טוב הבריאות הוסיף: "אני רוצה להודות לכל אנשי השטח של מערכת הבריאות, רופאים, אחיות, אנשי המעבדה המרכזית, אנשי מד"א. כל המערכת מקווה שהנגיף לא יגיע אבל מתרגלת כל תרחיש אפשרי".

המעבדה לקורונה בתל השומר
המעבדה לקורונה בתל השומר | צילום: משרד הבריאות

באוניברסיטת ג'ונס הופ'קינס האמריקנית בנו מפה אינטאקטיבית, המציגה בזמן אמת את התפשטות הנגיף. במפה ניתן לראות את אזורי התפרצות הנגיף מסומנים בעיגולים אדומים, ולחיצה על כל עיגול מציגה את הנתונים המלאים, בהם מועד העדכון האחרון, מספר החולים ומספר מקרי המוות.

מפת הקורונה העולמית:

"ההערכות של מערכת הבריאות יחד עם שאר משרדי הממשלה הרלוונטים לנושא נגיף הקורונה היא משמעותית ואני מברך את כל העוסקים במלאכה. המדינה תדע להתמודד עם כל ההשלכות של הסוגיה", אמר נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ'.

בסיור השתתפו גם מומחים במשרד הבריאות: פרופסור סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור, ופרופסור אלה מנדלסון, מנהלת המעבדה המרכזית של משרד הבריאות.