לצד המשבר במערכת הבריאות ובכלכלה בארץ ובעולם, שהביאה עמה מגפת הקורונה, יש גם נקודת אור – דיירים מבניין ברמת גן החליטו "לאמץ" את שכניהם המבוגרים ולדאוג להם לאורך התקופה הלא פשוטה. מדובר ב-40 דיירים בגילאי הזהב שמתגוררים בבניין שברחוב ברונר ברמת גן, שהתחיל את דרכו כדיור מוגן. בשבוע האחרון, לאור ההנחיות החדשות שלפיהם קשישים מתבקשים להישאר בביתם, החליטו הדיירים הצעירים בבניין לפתוח חמ"ל.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחד הדיירים האלה הוא עידו רוזנבליט, שעד לא מזמן כלל לא הכיר את שכנתו שושנה ברונר, למרות שהם מתגוררות יחד באותו בניין כמעט 3 שנים. כחלק מהתגייסות הדיירים, לפני כמה ימים הוא השאיר לה פתק מחות לדלת וכתב: "אני כאן אם את צריכה עזרה".

"ראינו את כל מה שמתחיל לקרות, עם כל ההגבלות וההנחיות, ואצלנו בבניין יש המון דיירים קשישים שידענו שהם עומדים להיתקל בפני בעיה", הסביר רוזנבליט, "לחלקם יש משפחה שלא תוכל לבוא לבקר אותם וחלקם עריריים".

הוא הוסיף כי בעקבות המצב, הדיירים הצעירים יותר חשבו מה ניתן לעשות – ו-20 שכנים מהבניין התגייסו למשימה החשובה: "פתחנו מעין קבוצת וואטסאפ ויצרנו טבלה. ורשמנו בה ממש כמו במבצע צבאי - את הקומה, את הדירה ואת שם הדייר".

מלבדו, ישנם עוד דיירים שמצאו להם שכן, לו ידאגו במשך התקופה. תמר ביכמן, שמתגוררות באותו בניין סיפרה כי היא לקחה על עצמה להיות בקשר עם 2 דיירות מהבניין. גם ליזי נחום, מורה במקצועה, החליטה לדאוג לסמי, אלמן בן 88 שגר בבניין – דלת מולה.

אם מחפשים צדדים חיוביים בתוך כל הטירוף הזה - זה בדיוק הסיפורים האלה: אזרחים טובים שמתגייסים לעזור. "אני חושבת שרק אצלנו יכול להיות דבר כזה, במדינה שלנו, מפני שאנחנו עם מאוחד", אמרה דיירת הבניין ד"ר גלינה גורוביץ' והוסיפה: "החיים זה בומרנג, את עושה טוב – את תקבלי טוב".