באל על לא מחכים להחלטה הרשמית של משרד הבריאות: לחדשות 12 נודע הערב (רביעי) כי חברת התעופה שוקלת להפסיק את הטיסות לסין. מחר תתקבל החלטה סופית. מדובר בשני קוום קבועים לסין, 7 טיסות שבועיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד נודע לחדשות 12 כי החל ממחר יוצבו עמדות של מד"א ברחבי נתב"ג ויחולקו בטרמינלים עלונים מטעם משרד הבריאות עם הסבר על הווירוס, על התסמינים ועל דרכי הטיפול. אם מישהו ירגיש לא טוב ויעלה חשש שמישהו נדבק - הוא יעבור בדיקות ואם יידרש, יעבור גם לבידוד.

הערב נחשף במהדורה המרכזית כי אל על החליטה גם שצוותי האוויר שלה ישהו בבייג'ין ובהונג קונג 12 שעות בלבד ויחזרו מיד לארץ, זאת במקום 4 לילות כפי שקורה כיום.

"הסיכוי להידבק ממגע אקראי וקצר - נמוך ביותר"

במשרד הבריאות שלחו מכתב לעובדי מעברי הגבול, שפתחו במחאה מוקדם יותר השבוע בטענה שהם לא מסכימים לבדוק טיסות מסין ללא ציוד מגן מתאים. "הסיכון בשלב זה לתושבי ישראל וספציפית לעובדי נמל התעופה בן גוריון אינו גבוה", נכתב.

במשרד נימקו כי הסיכון נמוך בשל "סגר משמעותי בסין על האזורים שבהם תפוצת המחלה גבוהה" וגם מכיוון שממשלת סין עצרה את יציאת הקבוצות המאורגנות של סינים לטיול ברחבי העולם - וגם בישראל‎. "על מנת להידבק נדרש מגע הדוק עם חולה ולכן גם במקרה שבו אדם החולה במחלה יגיע לישראל הסיכוי להידבק ממנו במגע אקראי וקצר הינו נמוך ביותר".

‎עוד הודגש במכתב לעובדי מעברי הגבול‎ כי "אין עדות נכון להיום להעברת הנגיף באמצעות סחורות או מזון. הרוב המוחלט של החולים מבריאים מהמחלה וכנראה שבקרב רוב החולים המחלה הינה קלה". המכתב בעדכון, לפיו "נכון להיום אין אנו רואים סכמה משמעותית לעובדי נמל התעופה להידבקות בנגיף הקורונה בשל עבודתם"‎.