רק בעשרת הימים האחרונים: 9 בני אדם נפטרו מסיבוכים של מחלת השפעת. במילים אחרות, מחלת השפעת עדיין ממשיכה לגבות קורבן אחד ביום. עוד עולה מהנתונים כי רוב האנשים שנפטרו לא התחסנו נגד שפעת השנה. בסך הכל מדובר ב-41 אנשים שמתו כתוצאה מסיבוכי המחלה. לפי הנתונים שהתפרסמו בפעם האחרונה לפני 11 ימים, מספר הקורבנות של המחלה עמד על 32 בני אדם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהתמקדות בנתוני המתחסנים השנה, עד כה 24 אחוז מהאוכלוסייה התחסנו נגד שפעת - הרבה יותר מבשנה שעברה, אז אחוז המתחסנים עמד על 18 אחוז - עדיין מדובר במעט מדי מתחסנים.

כעת כבר מאוחר מדי להתחסן. אבל בשנה הבאה מומלץ להתחסן כבר בתחילת העונה, ולא לחכות לדיווחים על אנשים שלא התחסנו, נדבקו ומתו מהמחלה. 

רק בסוף השבוע האחרון נפטרה תושבת הצפון כבת 36 בבית החולים רמב"ם כתוצאה מסיבוכי מחלת השפעת. מבית החולים נמסר כי האישה, שלא סבלה ממחלות רקע, לא התחסנה השנה נגד המחלה. מוקדם יותר החודש, נפטרה חולת שפעת בת 54, תושבת רמת ישי, במרכז הרפואי כרמל שבחיפה כתוצאה מסיבוכי המחלה. מבית החולים נמסר כי האישה אושפזה במצב לבבי קשה, עברה צנתור דחוף והועברה למחלקה לטיפול נמרץ. מצבה של החולה לא השתפר ולמרות מאמצי ההחייאה הרופאים נאלצו לקבוע את מותה.