כדור גומי אחד שפגע בפניו של מאלק, בן 8 וחצי בלבד, שהיה במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון - הביא לפציעתו באורח קשה. כעת הוא מאושפז בהדסה עין כרם והוריו מתפללים לנס. אביו ואא'ל סיפר כיצד התרחש האירוע: "הוא ביקש לקנות דברים בחנות - ברגע שיצא ממנה חטף כדור בין העיניים". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ואא'ל שיתף במצבו הבריאותי של בנו בעקבות הפציעה: "יש לו שבר בגולגולת, דימום מוחי, בעין שמאל שלו טרם טיפלו וייתכן שייאבד אותה - אין לנו תקווה. נתנו לנו הערכה של אחוז בודד שעינו תשרוד". 

כבר תקופה שהכפר עיסוואיה במזרח ירושלים נראה כמו זירת מלחמה. משטרת ירושלים זיהתה את הכפר כמוקד של אלימות. כבר חודשים ארוכים היא פועלת שם, נוכחת, מפעילה כוח כדי להילחם במיידי האבנים ובקבוקי התבערה.

אביו של מאלק הפצוע שיתף בחשש הגדול שלו בעקבות פציעת בנו: "גם אם הילדים שלי עומדים בפתח הדלת, אני לא נותן להם לצאת אפילו מטר החוצה – מחשש שיקרה להם מה שקרה לבן שלי אתמול. ואיתו בכל זאת זה קרה, אני בעצם כולא אותם בבית - גם אם הם רוצים לצאת, אני יוצא יחד איתם".

האירוע שקרה למאלק איננו יוצא דופן, רק לפני כמה שנים שידרנו כתבה במזרח ירושלים, במהלכה התראיינו שלושה צעירים. המשותף לכולם – הם איבדו את מאור עיניהם מפגיעה של כדורי גומי.

ממשטרת ישראל נמסר: "במהלך פעילות של כוח משטרה בוצע שימוש באמצעי לפיזור הפגנות, שבמהלכו נפצע קטין כבן 9. המקרה הועבר למחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים. אנו מצרים על פציעתו של הקטין ומאחלים לו החלמה מהירה".