אחד האנשים החזקים ביותר בהוליווד לשעבר יעביר את המשך חייו בכלא: בית המשפט בניו יורק גזר היום (רביעי) 23 שנות מאסר על המפיק ההוליוודי הארווי ווינסטין, אחרי שהורשע בחודש שעבר בתקיפה מינית ובאונס מדרגה שלישית. מדובר בעונש כבד מאוד שכן העונש המרבי שהיה יכול לקבל הוא 25 שנות מאסר בגין העבירות שאותן ביצע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ווינסטין אמר היום בדיון כי גברים הנאשמים בעידן MeToo# "נאלצים להתמודד עם דברים שאף אחד לא מבין". ווינסטין הוסיף כי הוא מודאג מהמצב של המדינה. 

נזכיר כי ווינסטין‎ זוכה מאונס מדרגה ראשונה ומעוד שני מקרים של תקיפה מינית סדרתית - שאם היה מורשע בהם הוא עלול היה להישלח למאסר עולם.

לדיון שבו הורשע הגיע ווינסטין‎ בן ה-67 לבוש בחליפה, כשהוא נשען על הליכון, ונראה במצב רוח מרומם. מי שהיה אחד האנשים החזקים ביותר בהוליווד, הכחיש לפני חודשיים את ההאשמות נגדו וטען כי כל המפגשים המיניים שהיו לו - היו בהסכמה. 

בחודש דצמבר האחרון לאחר שתיקה של יותר משנה, הוא העניק ריאיון בלעדי ל"ניו יורק פוסט" ובו כינה את עצמו "האיש הנשכח" וסירב לדבר על ההאשמות נגדו. הנשים המתלוננות הגיבו: "הוא אכן ייזכר - כטורף מיני ונצלן של נשים".

הארווי ווינסטין
צילום: CNN

ההאשמות נגד וינשטיין‎ היו הניצוץ והדלק שהניע את תנועת MeToo, בה מאות נשים האשימו בפומבי גברים חזקים בעסקים, פוליטיקה, אמצעי התקשורת והבידור בהטרדות או תקיפה מינית.