במסגרת ההיערכות למספר רב של חולים בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בישראל, היום (ראשון) נודע כי בימים הקרובים, בכפוף להעברת התקציב, יהפוך אחד מהמלונות הריקים בתל אביב לאתר בידוד ראשון לחולים הקלים. מדובר בפעולה משותפת של משרד הבריאות, משרד הביטחון, פיקוד העורף ומשטרת ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חולים שפיתחו תסמינים קלים, או לא פיתחו כלל תסמינים ותופסים מיטות בבתי החולים, יועברו למלונות למעקב ושם גם יתאפשרו להם תנאים נוחים יותר להיות יחד. בלובי של המלון יהיו נציגים של קופות החולים, שיקלטו אותם לפי שיוכם ונציגים של משרד הבריאות שילוו אותם וינטרו אותם. פיקוד העורף והמשטרה יוודאו כי המלון יימצא בבידוד, ושאף אחד לא ייצא ממנו וייכנס אליו.

הפרסום מגיע ‎‏לאחר ששר הביטחון נפתלי בנט פרסם היום פוסט בחשבון הפייסבוק שלו, בו כתב על התפשטות הנגיף ודרכי ההתמודדות בתחומים השונים. בין היתר כתב השר כי הוא מוביל רעיון של מלוניות הבראה קהילתיות והוסיף כי הוא נתן הוראה למערכת הביטחון להקים עוד השבוע 3 מלוניות כאלה: בצפון, במרכז ובדרום.

בנט: הגיע זמן אחדות
צילום: פלאש 90, חדשות

"מלונית כזו יכול לארח כ-500-1000 נשאי קורונה במצב טוב. היא נועדה ל-80% מהנשאים שלמעשה אינם סובלים, ורק מוכרחים להיות בבידוד משך כ-5 שבועות", כתב בנט והוסיף כי נשאי קורונה אינם יכולים להדביק שוב אחד את השני, לכן הם יכולים להיות יחד.

שר הביטחון הוסיף כי מלונית הבראה קהילתית היא מלון קיים שמערכת הביטחון תשתלט עליו ולאחר מכן יארח את נשאי הקורונה. לדבריו, לכל נשא יהיה חדר משלו במלונית, למשך 5 שבועות, בו יוכל לראות טלוויזיה, לקרוא ולעשות כל מה שהוא ירצה בתחומי החדר.

"במלונית יהיה צוות רפואי שיפקח ויבדוק את הנשאים, לוודא שמצבם טוב, ויידע לשחרר אותם בתום התקופה, לאחר בדיקות שמוודאות שהאורח כבר נקי מהנגיף", כתב השר שהדגיש כי הם יוודאו שהצוות הרפואי והלוגיסטי לא יידבקו.