שגריר ישראל בגרמניה נדבק בקורונה: משרד החוץ הודיע הערב (שלישי) שהשגריר הישראלי במדינה, ג'רמי יששכרוף, נדבק בקורונה, זאת לאחר שנדבק כתוצאה ממפגש עם חבר פרלמנט גרמני שהיה חולה. כל סגל השגרירות בברלין נשלח לבידוד ביתי‎ - והיא תיסגר לשבועיים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בנוסף לשגריר יששכרוף, נדבק גם הציר בשגרירות, אהרון שגיא כנשא נגיף הקורונה בבדיקה שנערכה אמש. השניים  נבדקו לאחר שהשתתפו בפגישה עם חבר פרלמנט גרמני שפורסם כי אובחן עם הנגיף. הם מרגישים טוב ונמצאים בבתיהם.

קורונה בישראל - בי
הנחיות חדשות לציבור כחלק מהמאבק בקורונה | צילום: JACK GUEZ, AP

ובישראל - נמשך מצב החירום במטרה למנוע מנגיף הקורונה להתפשט. משרד הבריאות פרסם היום מסמך חדש שאוסר על יציאה מהבית – למעט במצבים שמחייבים זאת. המסמך קורא גם להימנע מיציאה לאתרים כגון ים וגינות משחקים כדי למנוע התקהלויות והידבקות בנגיף הקורונה.

עם זאת, בשלב זה המשטרה לא תאכוף את הפרת ההנחיות. משרד התחבורה הודיע כי התחבורה הציבורית תפסיק לפעול כל יום בשעות הערב (מ-20:00) וגם בסופי שבוע. בעקבות ההחמרה בהנחיות, ראש הממשלה נתניהו שוקל למסור הצהרה הערב.

לפי הודעת משרד התחבורה, הערב תופסק התחבורה החל מהשעה 22:00 וממחר ובכל יום החל מהשעה 20:00 בערב ועד לפנות בוקר. נוסף על כך, התחבורה הציבורית תפסיק לפעול בסופי השבוע החל מיום חמישי בשעה 20:00 ותחזור לפעילות לפנות בוקר אור ליום ראשון. הפסקת התחבורה הציבורית בערבים ובסופי השבוע תכלול את קווי האוטובוס, הרכבת וגם את הרכבת הקלה.

אוטובוס בתל אביב
הגבלות בתחבורה הציבורית | צילום: Stanislav Samoylik, shutterstock

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אמר בשיחה עם כתבים: "אנחנו עובדים מול משרד התחבורה כדי ליצור מצב של דילול בקווים מסוימים ולדאוג שלא יוצרו עומסים, או לבטל קווים שאינם חיונייים לצורכי עבודה או להתאים לעומס במקומות מסויימים. הציפייה היא שרק מי שחיוני ילך לעבודה".

בתוך כך עדכן משרד הבריאות כי מספר החולים בישראל עלה ל-324. מנכ"ל משרד הבריאות הזהיר מ"תקופה קשה" והוסיף: "היכולת שלנו להצליח תלויה מאוד בהתנהגות שלכם ובנו".

בשב"ס שוקלים לשחרר או להוציא לחופשה ארוכה אסירים שנדונו לתקופה של עד 4 שנות מאסר ונותרו להם
עוד חודש או חודשיים לסיום ריצוי העונש. ההצעה נשקלת במטרה לרווח את בתי הסוהר