גורם ביטחוני מותח הערב (ראשון) ביקורת על החלטת נתניהו לפתח חיסון לנגיף הקורונה במכון הביולוגי בישראל. לדבריו, פיתוח חיסון לוקח חודשים רבים, ומדובר בתהליך לא קל במסגרתו מפתחים וירוסים קיימים במטרה להגיע לחיסון חדש. "למרות שהמכון הביולוגי בישראל נחשב חזק ומתקדם מאוד, מדובר בהליך לא פשוט", ציין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתניהו הכריז הבוקר (ראשון) כי הוא הורה למטה לביטחון לאומי להיערך להתפשטות הנגיף: "מכיוון שאנחנו מעריכים שהנגיף יגיע, נעסוק גם במהלכים שנועדו לבודד את הנדבקים ולטפל בהם. הטיפול הזה כולל בידוד לשבועיים בבתים, נסביר לאזרחי ישראל בדיוק מה נדרש מהם", הדגיש. 

עוד מוסיף אותו גורם על ה"סגר" עליו דיבר נתניהו, כי מעולם לא נעשה או תורגל דבר מסוג זה בישראל. "צריך לדבר על איך מבודדים אנשים ואיזורים שלמים. איזו סמכות הופעלה כאן? ישנה פקודת 'בריאות העם' שלפיה בסמכותו של שר הבריאות להכריז על סגר. הקמת מפעל חיסונים בישראל, גם בעבר בשל שפעת החזירים – פעולה לא ריאלית".

הגורם הביטחוני אף ביקר את הטלת האחריות על המל"ל והסביר: "ישנו שלב שבו האירוע עובר לאחריות מטה עוזר שר הביטחון להתגוננות. האם גם מפעילים חדר מצב לאומי לשליטה באירוע?", תהה.