במטה המאבק למען נעמה יששכר הודיעו אתמול (חמישי) כי בכוונתם ללוות את ביקורו המתוכנן של נשיא רוסיה פוטין, שצפוי להגיע לארץ ב-23 בינואר, בצעדי מחאה נרחבים ו"חסרי תקדים". זאת, לדבריהם, כדי להזכיר לנשיא ריבלין ולראש הממשלה נתניהו את האחריות שלהם להביא לשחרורה של יששכר מהכלא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"נעמה נרקבת בכלא הרוסי - ובירושלים מכינים את השטיחים האדומים לקראת ביקורו של הנשיא פוטין", מסרו במטה המאבק. " פוטין יהיה אורחם של נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומשה קנטור נשיא הקונגרס היהודי האירופי. האחריות לשחרורה של נעמה וחזרתה הביתה, מונחת גם על כתפיהם".

"אם מישהו חושב שהביקור של נשיא רוסיה יתנהל כסדרו, בעוד נעמה נרקבת בכלא הרוסי על לא עוול בכפה - הוא טועה", הוסיפו במטה המאבק למען שחרור הצעירה הישראלית. "אנחנו נערכים היטב לפעולות מחאה חסרות תקדים, באירועים הרשמיים המתוכננים במהלך הביקור, בתקווה שעד אז נעמה תשוב הביתה, ולא יהיה צורך בהן".

שלטי מחאה לשחרור נעמה יששכר
שלטי מחאה לשחרור נעמה יששכר

במקביל, ברוסיה, ממשיכה משפחת יששכר לנהל מערכה משפטית ופועלת ככל יכולתה על שמירת קשר עם נעמה, במסגרת המגבלות המחמירות של הרשויות שם. ראש הממשלה נתניהו הבטיח לפני כמה שבועות שהוא "מביא את נעמה יששכר הביתה", אולם הבהיר מיד לאחר מכן כי "זה עלול לקחת זמן".

ערעורה של יששכר לבית המשפט המקומי נדחה לפני כשבועיים, ובשבוע שעבר היא הועברה באופן זמני למתקן כליאה מרוחק ממוסקבה ללא הודעה מוקדמת, בלי ביגוד חם וכשחפציה אינם ברשותם. כעת היא מוחזקת שוב במתקן הכליאה במוסקבה, אולם במשפחתה חוששים כי תועבר שוב ללא הכנה מוקדמת ותיעלם.