הכי קרוב לסגר: כחלק מהמאבק בנגיף הקורונה ובמספר החולים הגדל, גובשו הנחיות מחמירות חדשות שצפויות להגביל עד מאוד את התנועה לציבור - זאת במקביל להמשך הפעלת מקומות חיוניים כמו מרכולים ובתי מרקחת. בשלב זה, עברה טיוטה של ההנחיות שגובשו לבחינת משרד המשפטים - וזה מה שבוחנים שם כעת: 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 


• 
לא יהיה צמצום במקומות העבודה ומקומות חיוניים ימשיכו לפעול. יתר המשק יפעל עד 30% - בדומה למצב שהונהג עד כה. בכל כניסה למקום עבודה ימדדו חום

• ייאסר על פעילות ספורטיבית מחוץ לבית וייאסרו ריצות ארוכות

• יציאה מהבית תותר עד למרחק של 100 מטרים וייתכן שאף פחות מכך. נבדק משפטית איך ניתן יהיה למנוע מצבים של התקהלות, בבניינים משותפים למשל

 
• התחבורה הציבורית תושבת לחלוטין למעט מוניות, זאת לצד היסעים מיוחדים שיסיעו את הנוסעים למקומות חיוניים

• משלוחים ממסעדות יימשכו - אך במשרד הבריאות בוחנים האם להקשיח את התנאים בסוגיה הזו ונדבק האם יש לספק אותם בצורה מיוחדת או שונה

• חנויות החשמל יישארו סגורות ויקבלו את הסחורה ממחסנים


חולה קורונה בבית החולים
צילום: יוסי זמיר, N12

ההנחיות החדשות הללו שככל הנראה צפויות להתקבל הערב בישיבת ממשלה טלפונית הן משמעותיות וצפויות להגביל עוד יותר את הציבור, אך עדיין לא מדובר בסגר. בשלב זה, זו המתכונת המסתמנת - וייתכן שסגר יוטל כבר בעוד יממה או יומיים.  

הסנקציה על הפרת ההנחיות - מאסר חצי שנה או קנס. בפועל, אין כוונה לאכוף פלילית אלא רק דרך קנסות. גובה הקנס ייקבע הערב. השר ארדן מבקש שהקנס יהיה עד 1,000 שקלים. 

תרחיש האימים של נתניהו: מיליון חולי קורונה ו-10,000 מתים עד סוף אפריל 

ההגבלות על התנועה כבר סוכמו אמש בישיבה עם ראש הממשלה וצמרת משרד הבריאות והאוצר. ראש הממשלה התקשה לקבל החלטה כי היו לחצים עליו מצד אחד מצד מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב שאמר שאולי בכל זאת נלך לסגר מלא ושבעיניו, זו המדינוית הרצויה, ומצד שני ממנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד שאמר לנתניהו להיזהר מהשלכות כלכליות דרמטיות שיש לסגר. לדבריו, לא בטוח שאנו נמצאים במצב שמצריך פגיעה כל כך קשה במשק.

בנימין נתניהו מאבק בקורונה
תרחיש אימים. נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקיבשיחה הלילית עם השרים, ראש הממשלה פירט בפני השרים תחזית אימים לפיה אם ישראל לא תנקוט את הצעדים הדרושים, יהיו בישראל מיליון חולי קורונה ו-10,000 מתים עד סוף אפריל. המאמצים כעת מתמקדים ברכישת מכונות הנשמה וציוד - כשהמטרה היא שכל מי שיזדקק להנשמה, יונשם. גרף המונשמים מדאיג והכפיל את עצמו כבר 3 פעמים. אם זה יימשך ככה, תוך חודש יהיה מצב של אי ספיקה.