עבור המבודדים הבודדים השוהים בבתיהם ללא עזרה משפחתית או סביבתית וזקוקים לכוח אדם בדמות אנשים טובים, הוקם מיזם חסד ענקי של עמותת "רפואה ושמחה". המתנדבים מנגישים עבור אותם אנשים מוצרים קריטיים חיוניים להמשך תפקוד שגרתי, ומביאים אותם עד לדלת ביתם בתקופת הבידוד הקשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

העמותה מפעילה במשך כל ימות השנה למעלה מ-700 קבוצות אונליין עם אלפי מתנדבים ומתנדבות כמעט בכל נקודה בישראל וכן במאות נקודות מסביב לעולם, המסייעים בהסעת חולים, נכים ומוגבלים וכן משנעים ארוחות, תרופות, ציוד רפואי, דגימות, וכל פריט המסייע לחולים ובני משפחותיהם.

מיזם "בידוד online"
מיזם "בידוד online"

עם פרוץ משבר הקורונה בישראל החלו להתקבל במוקד ה-online של "רפואה ושמחה" שיחות מאזרחים השוהים בבידוד וזקוקים בדחיפות למזון או תרופה כזו או אחרת. המתנדבים החלו לפתור בשלב ראשון את הקריאות הדחופות, אולם ככל שחלפן השעות והימים הגיעה התובנה כי יש לא מעט אזרחים שנכנסו לבידוד, ואין מי שיניח להם תרופה קריטית, מזון ומוצרים בסיסיים מחוץ הדלת. למדינה יש קושי רב להגיע לכל בודד ולסייע לו לפי צרכיו, וזו העת לקום ולעשות מעשה.

חבר הנהלת העמותה מר ראובן שיף, נשיא לשכת רו"ח בישראל לשעבר ומבכירי המשק בישראל, העלה את הרעיון להקמת המיזם "בידוד online" המתגלגל כעת לכדי מימדים עצומים.

רו"ח בשיתוף פעולה עם יו"ר העמותה הרב ישראל צישינסקי והמנכ"ל מאיר קווין הכריזו מידית על יציאה למבצע והעמדת המוקד ומנגנון מאות קבוצות המתנדבים של העמותה למען הבודדים המבודדים הרבים הקיימים בישראל. בד בבד, יצאו בקריאה לכל אזרח בישראל לבוא ולהצטרף למערך ההתנדבותי באזור מגוריהם ובכך לקבל את הקריאה מאותו מבודד הקרוב אליהם וזקוק לתרופות או מצרכי יסוד, ולסייע באופן משמעותי בהנגשת המוצרים סמוך לדלת ביתו כחוק.

טלפון מוקד ה-online לפניות: 02-8002000

קישור להצטרפות למערך המתנדבים