שלג קל ירד אתמול (שני) ביישובים הגבוהים של הרי נפתלי ורמת הגולן וחלקם אף נצבעו לבן. הפתיתים הלבנים ירדו במנרה, במטולה ביישובים נוספים בהרי הצפון. הטמפרטורות הלילה היו קרות מאוד, והלילה עשוי להיות קר יותר בגלל שהשמיים התבהרו. אחרי ימים קרים במיוחד, בסוף השבוע צפויה התחממות. אתר החרמון ייפתח מחר לביקורים למרות מזג האוויר הקר, אבל לא בטוח שתתאפשר גלישה בהר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחברת החשמל נמסר כי אמש נשבר שיא הביקוש לחשמל בחורף והוא עומד על 13,182 מגה וואט. שיא הביקוש בחורף הקודם היה בתאריך 19.1.2019 ועמד על 13,060 מגה וואט, בעוד שיא הביקוש לחשמל בכל הזמנים נרשם בקיץ, בתאריך 17.7.2019 והוא עמד על 13,526 מגה וואט.

אתמול בלילה היה קר מאוד בכל רחבי הארץ – בירושלים נמדדה מעלה אחת וחצי, ברמת הגולן הטמפרטורות הגיעו למינוס 2, וביישובי ההר בצפון ובחרמון ירד שלג. השלג המשיך לרדת במהלך היום. זה לא היה שלג משמעותי שנערם לסנטימטרים בשל מיעוט המשקעים, אבל כיסה בלבן יישובים רבים בהרי הצפון.

שלג במרום גולן
שלג במרום גולן | צילום: מוזי אניג'ר
שלג בגולן
שלג בגולן | צילום: פלאש 90

גם הלילה הטמפרטורות יהיו נמוכות, בעיקר בגלל שהשמיים התבהרו, וכשהשמים בהירים הטמפרטורות יורדות. ברמת הגולן הטמפרטורות ירדו, שוב, מתחת לאפס. אבל אחרי הלילה הזה צפויה התחממות, ולקראת חמישי – שישי יהיה חמים, ואולי חלקנו יוכלו להסתובב בחולצה קצרה במרכז.

מפלס הכינרת נמצא 126 סנטימטר מלהתמלא. לא בטוח שזה יקרה עד סוף החורף, אבל נראה שהיא תגיע מאוד קרוב למפלס הרצוי, ככל שהזרימות בנחלים ימשיכו. רק הלילה מפלס המים עלה ב-4 סנטימטר.

מחר תורגש עלייה בטמפרטורות, ויהיה עדיין קר מהרגיל לעונה. מזג האוויר יהיה מעונן חלקית עד מעונן ומשעות הצהריים צפוי גשם מקומי בצפון ובמרכז. ברביעי הטמפרטורות יעלו, גשם צפוי לרדת בעיקר בצפון עד שעות הצהריים. הטמפרטורות ימשיכו לעלות ובחמישי ובשישי יהיה נוח והטמפרטורות תהיינה גבוהות מהממוצע העונתי.

 

שלג בצפון רמת הגולן
שלג בצפון רמת הגולן | צילום: טל לוי
שלג בצפת
שלג בצפת | צילום: עיריית צפת

באתר החרמון עדכנו כי מחר האתר ייפתח אבל הדגישו כי אינם יכולים להתחייב לשעות הפתיחה ומה הפעילויות שיתאפשרו. "אין ביכולתנו להתחייב, לגבי שעת פתיחת האתר, פתיחת הרכבלים, המתקנים, ומסלולי גלישה. יש להתעדכן באתר האינטרנט ובכלי התקשורת", נכתב בהודעה שנמסרה מטעמם.

למרות מזג האוויר הקפוא ביישובי הצפון, אין נזקים משמעותיים, לא בתשתיות ולא בבתים, אבל כן יש פגיעות קרה בחלק מהמטעים והשדות. כרגע מוקדם לבחון את המימדים של הנזק. אבל בכל מקרה, חקלאי הצפון רגילים לכך שיש אירוע קרה אחד לפחות בפעם בשנה.