אחרי שהוחלט כי מאות התיירים הקוריאנים יטוסו בשני מטוסי בואינג 777 של אל על, עליהם מורכבת מערכת סינון אוויר מחמירה, הטיסה הראשונה מישראל יצאה היום (שני) לדרך. באל על מפרסמים את הצעדים המחמירים בהם ינקטו כדי למנוע הידבקות ועל אף שמשרד הבריאות לא דרש זאת, גורם בכיר בחברה מסר כי החברה החליטה כי הצוות לא יבוא במגע עם הנוסעים וישב במהלך הטיסה במחלקה נפרדת. כמו כן, המטוסים ימריאו עם צוותים כפולים על סיפונם, כך שיוכלו לנחות ביעד בקוריאה ולהמריא מיד בחזרה לישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בטיסות מיוחדות עבור נוסעים אלו ולא יהיו בהם נוסעים מסחריים נוספים הנוסעים יקבלו שירות מלא בטיסה, אך הוא ינתן להם מראש. האוכל והשתיה צפויים להיות מונחים ליד הכסאות כך שתוכל להישמר ההפרדה המוחלטת בין הנוסעים והצוות.

על פי הנחיות משרד הבריאות כל נוסע שיעלה לטיסה ייבדק ויידרש לחתום על הצהרה לפיה לא בא במגע עם חולה עם חום או מצוקה נשימתית ב-28 הימים האחרונים וכי הוא עצמו לא חווה חום או שיעול ב-14 הימים האחרונים. כמו כן המטוסים לא ישובו לפעילות לפני שיעברו חיטוי על פי כל הסטנדרטים של משרד הבריאות, ארגון התעופה ורופא החברה וכן ביקורת קפדנית. "יקח זמן עד שהם יטוסו שוב", אמר הגורם.

אל על וחברות נוספות התבקשו להוציא את הטיסות על ידי המועצה לביטחון לאומי, בעקבות החלטות הממשלה לאסור את כניסתם של אזרחים קוריאנים לישראל וכן לפרסם אזהרת מסע לקוריאה. "אל על עוד פעם מוכיחה שהיא החברה הלאומית של ישראל", אמר הגורם הבכיר בחברה. "פנו התארגנו מעכשיו לעכשיו והצוותים גילו אחריות ועושים הכל בהתאם להנחיות. אל על התגייסה לסייע למדינה לפתור את המשבר הזה תוך שמירה על הנחיות מחמירות, מבטיח לנוסעי אל על שאין כל מה לחשוש".