אחרי ששלג קל ירד הלילה בחלק מיישובי הצפון, במהלך שתי היממות הקרובות הטמפרטורות צפויות לצנוח באופן דרמטי - וגל הקור הקיצוני יחמיר ויגיע לשיאו. הלילה של מחר (בין שני לשלישי) יהיה ככל הנראה הקר ביותר, עם טמפרטורות של מינוס 5-6 מעלות באזור החרמון וטמפרטורות של עד מינוס 2 מעלות בירושלים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאורך היום תורגש דווקא מגמה של התחממות קלה, בשל העננות בשמים שיוצרת את "אפקט החממה" - אבל הלילה המגמה הזאת תתהפך ויתחיל להתקרר. במהלך היום והלילה ייתכנו אירועי שלג גם בהרי המרכז, אבל רוב הסיכויים שהשלג לא ייערם שם מעבר לשכבה דקה מאוד שתימס תוך זמן קצר. בירושלים השלג ככל הנראה לא ייערם כלל, אבל ייתכן שהתושבים יזכו לחזות בפתיתים מעורבים בגשם.

בעקבות הגשמים שירדו בימים האחרונים ברחבי הארץ, בחלק מהכבישים הצטברו מים שעלולים לקפוא בשל ההתקררות הצפויה וליצור שכבה מסוכנת של קרח אפור על הכביש. לכן מומלץ לנקוט בזהירות יתרה במהלך הנהיגה בימים הקרובים. בנוסף, באזורים שבהם גל הקור צפוי להיות קיצוני במיוחד מומלץ לפתוח את אחד הברזים בבית ולהשאיר זרימת מים קטנה על מנת למנוע פיצוץ בדוד. 

כדאי לשים לב לכך שגם עם טמפרטורות גבוהות יותר של 2-5 מעלות, עשוי להיווצר קרח על הכבישים, וזאת משום שהאספלט מתקרר יותר מאשר האוויר. כמו כן,  עשויות להיווצר תופעות נוספות של קרה וכפור בחלק מהאזורים. הטמפרטורות הנמוכות יישארו איתנו ככל הנראה עד יום שלישי - אז תחל מגמת התחממות. 

בעיריית ירושלים נערכים לאפשרות שהלימודים בבירה יחלו מחר בעיכוב, בשל חשש לקרה ושלג. החלטה סופית תינתן מחר לפנות בוקר, בשעה 5:00, לאחר הערכת מצב. "למרות פיזור מלח שיתקיים הלילה, הוחלט שלא להסתכן כדי להמנע מעיכובים לתלמידים ולשמור על בטיחותם", נמסר מהעירייה.