בצל הסערה החורפית שהתחילה אתמול ונמשכת גם היום (שני), בצפון ובמרכז נערכים לאפשרות של שלג: המודלים השונים מצביעים על חלון הזדמנויות לשלג בצפון הארץ ובמרכז - בעיקר בגוש עציון ובחברון. בתוך כך, מערכת הגשם הנוכחית תימשך לאורך היום עם גשמים בעוצמות משתנות ברוב חלקי הארץ. הבוקר שוטרים וכבאים חילצו חייל שנתקע עם ג'יפ צבאי בשלולית בשטח פתוח בכפר יונה כשהוא עומד על גג הרכב, מצה"ל נמסר כי האירוע יתוחקר. בשעות הצהריים מאות נוסעים עוכבו ברכבת בשל תקלות שנגרמו מפגעי מזג האוויר

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למרות הגשמים הכבדים, עיקר תשומת הלב מופנית כרגע לאפשרות של שלג, שאפשר שיתחיל מחר בשעות הבוקר המוקדמות עד הצהריים בפסגות הגבוהות. הלילה ומחר יהיו טמפרטורות נמוכות במיוחד, אך לפי שעה נראה שיהיה מחסור במשקעים, בעיקר בצפון הארץ. במרכז, מנגד, קיימת אפשרות כלשהי לשלג בהרים הגבוהים שמעל אלף מטרים - אך גם אם יירד שלג, המודלים כרגע מצביעים על כך שהוא כנראה לא יירד בירושלים, אלא בגוש עציון ובחברון, וגם שם הפתיתים שיירדו לא ייערמו על הקרקע.

שלג בחרמון
מפלסות בחרמון | צילום: אתר החרמון

הטמפרטורות החזויות להיום: בצפת 7 מעלות, בקצרין 11, בחיפה 13, בנצרת 11, בטבריה 15, בעפולה 14, בבית שאן 15, בתל אביב 15, בלוד 15, באשדוד 15, בירושלים 8, בים המלח 19, בבאר שבע 13, במצפה רמון 11 ובאילת 20 מעלות.

בתחנת הרכבת שפיים אירעה תקלה במונה הצירים, המרכיב במערכת האיתות שתפקידו לספור את מספר גלגלי הרכבת שנכנסים לקטע ולוודא שכל הגלגלים שנכנסו גם יוצאים. בגלל התקלה הרכבות עברו לאט יותר במקטע והיו עיכובים. מונה הצירים מונח לצד המסילה והוא רגיש מאוד להצפות, ולכן נפגע.

התקלה תוקנה ומבדיקה שערכו ברכבת כל הגלגלים שנספרו נכנסים לקטע גם נמנו ביציאה ונראה שהמצב תקין. לפי שעה (נכון לשעה 15:00) יש עדיין עיכובים באזור התקלה, אך הרכבות שיוצאות מתל אביב צפונה נוסעות על פי לוח הזמנים.

הגשמים העזים שירדו סוף השבוע האחרון גרמו לעלייה של 5 ס"מ במפלס הכנרת, שהגיע הבוקר לגובה של 210.665- בעקבות 40 מ"מ גשם שירדו באזור אגן הכנרת. בשל מזג האוויר הסוער, אתר החרמון נסגר היום למבקרים.

שלג בצפון הגולן
צפון הגולן ייצבע מחר בלבן? | צילום: תיירות מרום גולן
חילוץ אזרחים בהצפה בנהריה
גם מחר - חשש לשיטפונות ברחבי הארץ. נהריה, בשבוע שעבר | צילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

מחר כאמור יהיה קר מהרגיל לעונה, ובנחלי הדרום והמזרח קיים חשש לשיטפונות. מחרתיים ביום רביעי יהיה מעונן והטמפרטורות יעלו, אך מזג האוויר יוסיף להיות קר מהרגיל. הגשם ימשיך לרדת בצפון הארץ ובמרכזה גם ביום חמישי ויתחזק לקראת הערב. הרוחות יתחזקו ועדיין יהיה קר מעט מהרגיל לעונה.