את  חג הפורים הזה משפחת פז תבלה בבית. לא כך הם מבלים את חופשות החג באופן מסורתי, זו הקורונה שגורמת להם לוותר על מפגש עם ילדים והורים אחרים. משפחות אחרות - בוחרות לצאת ולבלות עם הילדים בשמורות הטבע. יצאנו לפגוש את המשפחות בישראל, ולשמוע מהן איך הן בוחרות להעביר את הפורים בצל הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חג הפורים הנוכחי מלווה בחשש מהקורונה. בהוראת משרד הבריאות הרבה מאירועי החג, גם כאלה פחות מ-5,000 איש - בוטלו. וזה כולל גם את העדלאידע הגדולה בחולון. "בדרך כלל כל שנה אני מחכה לחג הזה כי אז אנחנו יוצאים להופעות או לטיולים", אמרה נעמה, אמא לשתי בנות. "השנה לא חנויות, לא ג'ימבורי, לא קניונים".

חלק מההורים בחרו להשאיר את הילדים בבית ולהעסיק אותם, אך היו כאלה שבחרו לצאת לשמורות הטבע - ומצאו את עצמם כמעט לבדם. "על הפנים פה. כולם מדברים על המחלה. אנשים מפחדים", סיפר יהודה, בעלים של קיוסק שעומד בסמוך לנחל השופט.

הורים אחרים דווקא מגלים אומץ, או אולי שאננות יתר. את ליאור בן שושן, אב שיצא לטייל עם ילדיו בשמורות הטבע, וירוס הקורונה לא הרתיע במיוחד. "שהפחדנים יישארו בבית ואנחנו נטייל", אמר בן שושן. הורה אחר הוסיף: "אי אפשר לסגור את כל הילדים ולחנוק אותם, אז יוצאים קצת לנשום אוויר".

בפורים השנה החליפו מסיכות המגן מנגיף הקורונה את המסיכות המסורתיות של החג. אפשר רק לקוות שבשנה הבאה - החגיגות יחזרו לשגרת עדלאידע.