שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע הערב (חמישי) בישיבה מיוחדת של משרד הבריאות שכונסה לנוכח התפשטות נגיף הקורונה כי יאסור על הגעת טיסות מסין לישראל עד להודעה חדשה. עוד אמר בדיון, שהתקיים באגף לשעת חירום של משרד הבריאות בתל אביב, כי המשרד יבקש מישראלים ששבו מסין להישאר כשבועיים בביתם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מי שהגיעו בהפתעה לדיון, מבלי שקיבלו הזמנה, הם נציגי השגרירות הסינית בישראל. במענה לשאלת כתב חדשות 12 אמרו הנציגים כי החליטו להיות נוכחים בישיבה על מנת לסייע במה שצריך ולתווך בין ישראל לסין. עוד נכחו באירוע מנכ"ל משרד הבריאות והצוות לטיפול במגפות של המשרד.

הבוקר אושפזה בכפייה תיירת בת 25 מצרפת שהגיעה לבית החולים שיבא בתל השומר, ונחשדה כחולה בנגיף המסוכן. לאחר שסירבה להתאשפז בבידוד כנדרש – בבית החולים הפעילו נגדה צו לאשפוז בכפייה והיא הוחזקה בבידוד עד לשעות אחר הצהריים. בהמשך הגיעו תוצאות הבדיקות של הצעירה, ומהן עלה כי היא אינה נגועה בנגיף.

בתוך כך, חברת התעופה "אל על" הודיעה היום כי בשל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה היא משהה את כל טיסותיה מישראל לסין למשך כחודשיים. בנוסף, חברת התעופה הסינית "היינאן איירליינס" הודיעה על השהיית קו הטיסות שלה מתל אביב לבייג'ינג.