בהלת הקורונה בישראל מתרחבת - ומתחילה להשפיע גם על השוק המקומי: לאחר שאמש משרד הבריאות הנחה עשרות לתלמידים ומורים להיכנס לבידוד ביתי מחשש שהם באו מגע עם תיירים נגועים, היום (ראשון) מתברר במהלך היממה האחרונה נרשמה עלייה משמעותית בהזמנת מזון באינטרנט. העלייה החדה ביותר נרשמה בבאר שבע, חיפה והקריות. הסיבה: חשש מצד התושבים לעזוב את בתיהם ולהגיע לקניות בסופר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהנתונים שהגיעו לידי N12 עולה כי ביממה האחרונה נרשמה עלייה של 35 אחוזים בסך הכול בהזמנת מזון אונליין. ברשת המזון ויקטורי נרשמה עלייה של 25 אחוזים וברמי לוי - עלייה של 20 אחוזים. ‎במקביל, האתר 'שוק בוק' שמתמחה במכירת פירות וירקות דיווח על עלייה של לא פחות מ-60 אחוזים בהזמנות דרך האינטרנט. 

מוקדם יותר היום, משרד החוץ פרסם אזהרות מסע לדרום קוריאה וליפן, זאת לאחר שהתברר שחלק מהתיירים הדרום קוריאנים ששהו בישראל בתקופה האחרונה אובחנו כנשאי הקורונה. בהודעה שפרסם, קבע משרד החוץ כי על ישראלים שישובו ארצה משתי מדינות אלה לשהות בבידוד של 14 יום. המשרד המליץ "להימנע מנסיעות לא חיוניות" ליפן וקרא לישראלים הנמצאים במדינה "לגלות עירנות מבחינת קרבה לאנשים חולים, להקפיד על הוראות ההיגיינה של משרד הבריאות ולעקוב אחרי הנחיות הרשויות המקומיות".

בנוגע לקוריאה הדרומית, קראו במשרד החוץ לישראלים "לשקול בכובד ראש נסיעה לדרום קוריאה בעת הזו ולהימנע לחלוטין מהגעה לאזורי דיגו וצ'אונגדו". לישראלים הנמצאים בקוריאה המליצו במשרד החוץ "לשקול עזיבה של המדינה ובכל מקרה לעקוב אחרי הנחיות הרשויות המקומיות".

במקביל, בעקבות החשש מהתפשטות הנגיף, במשרד הבריאות ביקשו לבטל את כל סיורי התיירות בישראל. הבקשה נוגעת לסיורי תיירים מכל המדינות. נוסף על כך, צפויים במשרד לבטל אירועים בינלאומיים, אירועי תרבות, מרתונים, כנסים בינלאומיים והתקהלות  במוזיאונים.