שבעה הולכי רגל נפצעו היום (רביעי) מפגיעת רכב סמוך לשוק רמלה. ילדה בת 5 נהרגה וילדה בת 7 נפצעה קשה. אמה של בת ה-7 נפצעה בינוני-קשה, ויתר הפצועים טופלו במצב קל. ‎הנהג אמר בחקירתו בזירה: "לא יודע איך, איבדתי שליטה". בהקלטה שהגיעה לידי N12 נשמעת נהגת שישבה ברכבה ושוחחה בטלפון - ואז נפגעה בעוצמה מהנהג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עד ראייה שהיה במקום סיפר ל-N12 על האירוע הקשה: "עצרתי את הרכב כדי לקנות מים בקיוסק. ברגע כשנכנסתי שמעתי חריקת בלמים ובום גדול. חשבתי בהתחלה שהגג של המבנה הסמוך נפל עלינו", סיפר. "אחר כך ראיתי אם וילדה שעפו לתוך החנות. אנשים התחילו לטפל בילדה שהייתה פצועה קשה וגם באמה. ניסינו לטפל בילדה שלא ענתה לנו".

"לקח לי זמן להבין שזו הייתה תאונת דרכים", המשיך עד הראייה. "מייד התקשרנו למד"א ולמשטרה וראינו גם את הנהג שנפצע. הוא היה בהלם ולא דיבר איתנו ואחר כך באו כל הכוחות של המשטרה". 

מחקירה ראשונית עולה כי הנהג, שמסיבה לא ברורה סטה מנתיבו, פגע בברז של כיבוי אש ובעקבות הפגיעה עלה על המדרכה ופגע בכמה אנשים שהיו עליה. הוא המשיך עם הרכב עד שנתקע בעמוד ונעצר. אישה בשנות השלושים לחייה נפצעה בינוני-קשה ובתה בת ה-7 נפצעה קשה. הנהג הפוגע נפצע גם הוא קל, השלושה פונו לקבל טיפול בבית החולים שיבא תל השומר. 

זירת התאונה ברמלה שבה נדרסו עוברי אורח
זירת התאונה ברמלה שבה נדרסו עוברי אורח | צילום: החדשות 12

במד"א מסרו כי שני בני אדם נוספים כבני 60 נפצעו פציעות קלות, ופונו גם הם לבית החולים שיבא תל השומר. פצועה נוספת התפנתה באופן עצמאי לבית החולים אסף הרופא. פאדי אלוהא, חובש מד"א שהגיע למקום, סיפר: "במקום הייתה המולה רבה. כתוצאה מהתאונה ברז כיבוי נשבר ומים רבים זרמו בזירה". הוא הוסיף שהיו בזירה "שתי נפגעות, אישה כבת שלושים וילדה כבת שבע, ששכבו על המדרכה כשמצבן בינוני וקשה והן סובלות מחבלות בגפיים, ושלושה נפגעים נוספים התהלכו בסמוך כשמצבם קל".

זירת התאונה בשוק ברמלה
זירת התאונה בשוק ברמלה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א
זירת התאונה ברמלה
זירת התאונה ברמלה | צילום: צילום מבצעי מד"א

מהמשטרה נמסר כי "התקבל דיווח על תאונת דרכים בין רכב פרטי להולכי רגל ברחוב הרצל ברמלה. מהמקום פונו מספר נפגעים". חוקרים של משטרת מרחב השפלה בדרכם לתשאל בבית החולים אסף הרופא את הנהג הפוגע כדי לקחת את גרסתו לאירוע.