איזה שיר תבצע עדן אלנה באירוויזיון 2020? ועדת השיפוט שקיבלה לידיה 248 שירים עבור נציגת ישראל הכריעה היום (חמישי) על זהות 4 השירים הסופיים שמהם ייבחר השיר שתבצע זוכת "הכוכב הבא לאירוויזיון" בתחרות. שניים מהשירים שייכים לשני כותבי השיר הזוכה של אירוויזיון 2018, "Toy" - והם יתחרו אחד נגד השני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

4 השירים הסופיים שמהם ייבחר השיר של עדן אלנה לאירוויזיון הם: 

Roots
מילים ולחן: נתן גושן וסתיו בגר

Feker Libi 
מילים ולחן: דורון מדלי ועידן רייכל

Savior In The Sound
מילים ולחן: אורן עמנואל, טליה לונדונר, אורי אבני

Rakata
מילים: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי, ערן קאשי
לחן: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי

 
את השירים "Roots" ו-"Feker Libi" ("אהוב ליבי" באמהרית), כתבו סתיו בגר ודורון מדלי, שני הכותבים של השיר המנצח באירוויזיון 2018 שביצעה נטע ברזילי. אלא שהפעם הם לא חברו ליצירת אותו השיר - אלא יתמודדו זה נגד זה. 

ארבעת השירים הנבחרים יתמודדו בתוכנית "השיר הבא לאירוויזיון" שתשודר בכאן 11 ב-3 במרץ, אז ייבחר מהם השיר שתבצע עדן אלנה באירוויזיון 2020 ברוטרדם. השיר הזוכה ייבחר לאחר שקלול תוצאות ההצבעה של הוועדה המקצועית וקולות הצופים.

"אני שמחה מאד על בחירות הוועדה", אמרה הנציגה הישראלית עדן אלנה, "נבחרו 4 שירים שממש התחברתי אליהם משמיעה ראשונית ואני ממש מחכה להתחיל לעבוד עליהם". 

השירים בביצועה של עדן ייחשפו לראשונה לקהל ב-27 בפברואר בפלטפורמות השידור השונות של כאן. 

האתגר שמצפה לעדן אלנה באירוויזיון: "חצי גמר המוות" 

בשבוע שעבר, לאחר הבחירה בעדן אלנה כנציגת ישראל לאירוויזיון 2020, התקבלו התגובות הראשונות באירופה שהיו ברובן נלהבות וכללו התפעלות מיכולותיה הווקאליות המרשימות - וגם עקב היותה הנציגה הראשונה של ישראל בתחרות שהיא בת העדה האתיופית. 

לעדן אלנה צפויה תחרות לא קלה בכלל ברוטרדם. עדן וישראל צפויים להתרות תחילה בחצי הגמר הראשון ב-12 במאי, שלב בו מתחרות עוד 16 מדינות – ולא מעט מהן נחשבות חזקות למדי, לפחות על הנייר. מדובר במדינות שמבטיחות את מקומן בשלב הגמר של האירוויזיון מדי שנה או כמעט מדי שנה ובהן: אוסטרליה, שוודיה, נורווגיה, רוסיה, אזרבייג'אן ורומניה.

על עדן אלנה יהיה לבצע שיר חזק, מיוחד ובולט למדי כדי להבטיח את מקומה בגמר התחרות ב-16 במאי, וכמובן שגם המופע הבימתי צריך להיות ייחודי. קול אדיר לבדו לא יספיק – ולכן למשלחת הישראלית יש אתגר לא פשוט בכלל השנה: איך להוציא את המיטב מהנציגה החדשה והמוצלחת של ישראל, ואיך למצות את הפוטנציאל שלה על הבמה הגדולה בעולם.