זהירות - הנחשים מכישים גם בחורף: שני מקרים של הכשות נחשים טופלו במהלך סוף השבוע האחרון בבית החולים איכילוב בתל אביב: ילד ששיחק בפארק הירקון הוכש ברגלו וילד נוסף בכפר הירוק, שהגיע לטיפול נמרץ במצב קשה. לוכד נחשים מסביר מדוע התופעה נמשכת גם בימים הקרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ביום שבת האחרון שיחק תום אור-חוף מתל אביב בשטח הפתוח באזור הכפר הירוק בתל אביב, לאחר כמה דקות הוא הרגיש עקיצה וראה נחש גדול מאוד שהיה בקרבתו. הוריו מיהרו להגיע איתו לחדר המיון של בית החולים איכילוב, שם הזעיקו את פרופ' מיגל גלטשטיין - רופא בכיר במיון ילדים וטוקסיקולוג בכיר.

פרופ' גלטשטיין סיפר כי הילד הגיע ישנוני ובמצב קשה של הקאות ודופק מהיר. הנחש הכיש את תום באזור הנעל והתגובה של הילד להכשה המקומית הייתה מאוד קשה. ד"ר גלטשטיין העניק לתום טיפול מיוחד נגד הארס של הנחש, ושעתיים לאחר מכן הוא כבר הרגיש יותר טוב.

ילד שהוכש על ידי נחש (צילום: ג׳ני ירושלמי, דוברות איכילוב)
הילד תום אור-חוף לאחר ההכשה | צילום: ג׳ני ירושלמי, דוברות איכילוב

מקרה נוסף אירע ביום חמישי כשילד ששיחק באזור פארק הירקון מצא נחש - שהכיש אותו באצבעות הרגליים. הוא הגיע למיון בית החולים איכילוב, טופל בחומר נגד הארס ושוחרר לביתו לאחר יומיים בטיפול.

"גשמים בכמויות גדולות יכולות לגרום להם לצאת החוצה", מסביר דוד דוד, לוכד נחשים, "ימי חמישי ושבת היו ימים יותר חמימים ולנחשים יש נטייה לנצל ימים יותר חמים בתוך מערכת חורפית כדי להוציא את האף ולהסתובב בחוץ". דוד ציין כי המפגשים האלו יכולים להיגרם גם כתוצאה מכך שהמסתור לנחשים הוצף או הוזז.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il