לראשונה מאז התפרצות נגיף הקורונה – בצה"ל ביצעו היום (ראשון) תרגיל שעסק באפשרות של עומס חולי קורונה על מערכת הבריאות. שר הביטחון בנט ביקר בתרגיל ואמר: "אנו ערוכים ללקיחת אחריות במצב של מגפה". בנוסף, בנט שוקל להטיל סגר מלא על הרשות הפלסטינית. במקביל, לראשונה מאז התפרץ הנגיף – חברת התעופה "אל-על" ביטלה טיסה מארה"ב לישראל בשל "התאמות מסחריות".  וגם: נתניהו ופנס קיימו שיחה בה סיכמו על שיתוף פעולה למיגור המחלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שר הביטחון נפתלי בנט ביקר בתרגיל של פיקוד העורף שעסק בתרחיש של עומס על מערכת הבריאות בעקבות התפשטות הנגיף בישראל. הוא הדגיש: "אנו ערוכים ללקיחת אחריות במצב של מגפה. אנו פועלים כדי לא להגיע לשם". בנט הנחה את הצבא לבחון את המשמעויות הכלכליות של הטלת הסגר על הרשות הפלסטינית, לצד המלצות לכיווני פעולה אפשריים.

22 חולי קורונה בישראל
קורונה בישראל | עיבוד: רויטרס

בנט הבהיר: "אנו ערוכים ללקיחת אחריות במצב של מגפה. אנו פועלים כדי לא להגיע לשם". הוא גם הנחה את הצבא לבחון את המשמעויות הכלכליות של הטלת הסגר על הרשות הפלסטינית, לצד המלצות לכיווני פעולה אפשריים.

"נגיף הקורונה הולך ומתרחב בישראל בימים האחרונים וזה מחייב את כולנו לקחת אחריות גם על אפשרות של מגפה", נמסר מטעמו של בנט. "במקרה של התפשטות הנגיף למצב של מגפה ובהכרזה על משבר לאומי, תיקח מערכת הביטחון את האחריות לניהול האירוע".

קורונה ברשות הפלסטינית
קורונה ברשות הפלסטינית | צילום: ויסאם השלמון, פלאש 90

"חשוב להגיד שאנחנו עוד לא שם, ואנחנו מעריכים ומקווים גם לא להגיע לשם", הדגיש. "אם כל אזרח במדינה יפעל לפי הנחיות משרד הבריאות, של שטיפת ידיים, של הימנעות ממגע אחד עם השני ושמירת הסדר הציבורי, אנחנו בהחלט נוכל לצלוח את המשבר. צריך לומר - משרד הבריאות מטפל במצב בצורה מצוינת, וככל שנצטרך אנחנו נסייע ונהיה ערוכים להעברת מקל".

במקביל, גורמים בכירים באל-על אומרים הערב שהם עוקבים בדריכות אחר הנחיות משרד הבריאות וממתינים לראות אם תצא הנחייה ספציפית לארה"ב או יעדים נוספים. כרגע בוטלה טיסה מספר 027 שהייתה אמורה לצאת מחר בלילה מניו יורק לנתב"ג.

דובר הרשות הפלסטינית קיים תדריך בשעה 18:00. לפי דבריו, אין שינוי במספר הנדבקים בשטחי הרשות וכרגע יש 19 נדבקים. הם נמצאים במלון "Angel" בבית ג'אלה ומצבם הרפואי טוב ולא חלה בו החמרה כלשהי. כמו כן, בוצעו בדיקות ב-164 בני אדם שבאו במגע עם 19 החולים – כולן יצאו שליליות ואיש לא נדבק.

14 התיירים האמריקנים שנמצאים בבידוד במלון בבית ג'אלה יעזבו את שטחי הרשות הלילה או מחר בבוקר. מניין הנמצאים בבידוד: 16 במלון "Angel" בבית ג'אלה, 5 במלון "Paradise" בבית לחם, 8 ביריחו. כמה מהם הגיעו מצרפת ומגרמניה היום.‎

חיטוי מסגדי הר הבית עקב נגיף הקורונה‎
חיטוי מסגדים ברשות הפלסטינית

ראש הממשלה נתניהו וסגן נשיא ארה"ב מייק פנס, שוחחו בטלפון וסיכמו כי יתקיימו שיחות המשך, בהשתתפות מתאמת הטיפול בנגיף הקורונה בבית הלבן, ד"ר דברה בירקס. בשלכת רה"מ הדגישו: "השיחות יתקיימו במטרה לקדם שיתוף פעולה טכנולוגי ומדעי בנושא נגיף הקורונה וכן ידונו בהתמודדות המשותפת עם אתגרי הנגיף".